Jak zarabiać na treściach w urządzeniach mobilnych

Najnowsze badania rynku reklamowego wyraźnie wskazują na to, że reklama mobilna jest dużo bardziej skuteczna od reklamy desktopowej a ponadto potrafi przynieść dużo większe zyski. Jak wskazują eksperci, dedykowane mobilne witryny internetowe są w stanie zapewnić znacznie lepszą konwersję niż strony z obsługą responsywności. Jak zatem właściciele serwisów internetowych mogą osiągnąć nawet czterokrotnie wyższe przychody z treści – jak zarabiać na treściach mobilnych?
urządzenia mobilne

urządzenia mobilne

Według najnowszych statystyk obecnie ponad 70% wyświetleń stron internetowych pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Raport przeprowadzony przez ZenithOptimedia już dwa lata temu wskazywał, że urządzenia mobilne wyprzedziły tradycyjne desktopy stając się dominującym narzędziem do konsumpcji treści internetowych. W naszym kraju udział ten co prawda nadal oscyluje w okolicach  50% jednak można zauważyć trend wzrostowy. Już teraz eksperci zapewniają o ogromnych korzyściach jakie może przynieść inwestycja w mobilne kanały dystrybucji treści.

 

Jeden z pierwszych banerów reklamowych w historii Internetu mógł pochwalić się współczynnikiem skuteczności CTR na poziomie czterdziestu czterech procent. Powód tak ogromnego sukcesu był banalny – tego rodzaju reklama stanowiła nowość w tamtym okresie czasu. Dziś gdy tego rodzaju reklamy stały się powszechnością średni współczynnik CTR dla tego rodzaju reklam wynosi 0,73 % w przypadku desktopowych reklam i 0,87 procent dla urządzeń mobilnych. Mimo teoretycznie niewielkiej różnicy reklama mobilna już teraz znacznie bardziej opłaca się nie tylko reklamodawcom ale również samym wydawcą.

Zapewne jeszcze nie wszyscy wydawcy zgodzą się, że kanał mobilny przynosi im największe zyski reklamowe, jednak trudno aby tak właśnie było gdy dany portal nie posiada mobilnej wersji. Przez ten fakt użytkownicy którzy trafiają na niego podczas używania smartfonów czy tabletów bardzo szybko zniechęcą się do jego użytkowania.

 

Według najnowszych danych, globalnie internauci spędzają średnio blisko 90 minut każdego dnia na przeglądanie internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Czas ten według ekspertów ma jednak rosnąć z roku na rok. Dlatego tak ważne jest docenienie kanału mobilnego w biznesie i tego w jaki sposób stanowi on odpowiedź w dzisiejszych czasach na pytanie jak zarabiać na treściach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *