Jak stworzyć skuteczne banery do reklamy AdWords?

Jak stworzyć skuteczne banery do reklamy AdWords?

Jednym z podstawowych sposób na dotarcie do klientów szukających treści w internecie jest wykorzystanie potencjału jaki drzemie w kampaniach reklamowych Google AdWords. Jak to jednak bywa w życiu skuteczność reklamy zależy od bardzo wielu czynników. Do jednego z nich należy zaliczyć wykorzystanie odpowiednio przygotowanych banerów reklamowych. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć wam jak stworzyć skuteczne banery do reklamy AdWords.

adwords banery

adwords banery

Przed przystąpieniem do przygotowania banerów należy jasno określić naszą grupę docelową klientów. Musimy przeanalizować jakie oczekiwania może mieć nasz potencjalny klient oraz jaka estetyka grafik będzie najlepiej mu odpowiadać.

Następnie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie za pomocą jakiego programu zamierzamy przygotować grafiki. Obecnie dostępnych jest bardzo dużo darmowych jak i płatnych programów do tworzenia grafiki. Ich stopień skomplikowania jest na tyle szeroki iż mogą z nich korzystać zarówno profesjonaliści jak i marketingowcy nie związani na co dzień z przygotowaniem grafiki. Wśród dostępnych programów na wspomnienie zasługuje na pewno Adobe Photoshop, darmowe narzędzie Gimp czy też stosowany do obróbki zdjęć Adobe Lightroom.

 

Gdy wiemy już jakiego narzędzia użyjemy można przystąpić do rozważenia jak powinna wyglądać kompozycja baneru. Musimy postarać się aby elementy na banerze równoważyły się i żadna nie była zbyt wyeksponowana nad innymi.  Dodatkowo trzeba pamiętać iż kompozycja baneru musi być dostosowana do wymiarów banerów w różnych formatach.

Kolejnym krokiem jest zachowanie graficznej spójności przygotowanych banerów. Kolory odgrywają dużą rolę w oddziaływaniu na nasze emocje. Warto więc dopasować styl graficzny do efektu jaki zamierzamy wywołać u potencjalnego klienta.
I tak w przypadku gdy chcemy wezwać klienta do działania najlepiej będzie zdecydować się na żywe kolory które od razu rzucają się w oczy jak żółty czy czerwony. W przypadku gdy zależy nam bardziej na wzbudzeniu zaufania to idealnym wyborem będzie wybranie odcienia niebieskiego koloru.

 

W przygotowaniu baneru bardzo istotną kwestię odgrywa również użycie odpowiedniego formatu  czcionek. Musi on być dostosowany do profilu firmy i jej charakteru. Ogólnie należy starać się unikać fontów ze zbyt dużą liczbą ozdobników i dekoracji gdyż tylko utrudni to odbiór komunikatu który chcemy przekazać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *