Dlaczego powinieneś prowadzić firmowego bloga?

Dlaczego powinieneś prowadzić firmowego bloga?

Blogi to jeden z bardziej popularnych sposobów na dzielenie się swoimi opiniami w internecie. Nie ma też nic dziwnego w tym, że chętnie wykorzystywane są w marketingu. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jak dużą skutecznością może pochwalić się właściwe wykorzystanie bloga. W tym artykule postaramy się Ciebie przekonać dlaczego powinieneś prowadzić firmowego bloga.

blog firmowy

blog firmowy

Po pierwsze blog to znakomity sposób aby pokazać iż znasz się na rzeczy i jesteś ekspertem w danej dziedzinie. Bez względu na to w jakiej branży funkcjonujesz to z całą pewnością klient będzie chciał mieć pewność iż ma do czynienia z profesjonalistą w danej dziedzinie. Jeżeli zatem klient będzie w stanie łatwo dotrzeć do twoich publikacji i będą one na pierwszy rzut oka bardzo merytoryczne i pomocne to na pewno dużo chętniej skorzysta z twoich usług.
W dużych firmach można spotkać się z sytuacją w której niemal cała kadra kierownicza prowadzi swoje własne blogi – od prezesa aż po menadżerów niższego szczebla.

 

Ponadto prowadzenie bloga to jasny sygnał, że jesteś osobą liczącą się w branży. Poprzez blogowanie będziesz w stanie zaprezentować klientom swoją ofertę w łatwy i przystępny sposób. Pisanie na blogu to też znakomity sposób aby zaprezentować realizowane przez siebie projekty. Jeżeli prowadzisz sklep z meblami to zaprezentowanie mieszkania jakie twoja firma ostatnio umeblowała będzie znakomitym sposobem na przekonanie do siebie potencjalnych klientów.

 

Oprócz tego blog to idealne miejsca aby zdobyć ruch z mediów społecznościowych. Informowanie o nowych publikacjach na blogu za pośrednictwem popularnych serwisów jak Facebook, Twitter czy Google Plus to podstawa sukcesu.

Blog może też być znakomitym narzędziem do pozycjonowania firmowej strony czy też sklepu www. Wystarczy aby w swoich wpisach używać słów kluczowych na które zamierzasz pozycjonować swój sklep a roboty Google zaindeksują treści i pomogą uzyskać Ci lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

 

 

Dodatkowym atutem publikowania treści na blogu jest fakt iż będzie on umożliwiał pozyskanie dużego ruchu zewnętrznego, zwłaszcza takiego tematycznego. Publikowanie wartościowych treści z czasem przełoży się na pozyskanie bardzo dobrych jakościowo linków. Te pozwolą jeszcze bardziej polepszyć pozycję twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *