O czym pamiętać tworząc teksty pod kątem SEO?

O czym pamiętać tworząc teksty pod kątem SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych w dużej mierze opiera się na wartościowych treściach publikowanych w obrębie witryny. Google bardzo ceni sobie content wysokiej jakości, który jest pomocny innym użytkownikom. Aby jednak tekst został odpowiednio oceniony przez algorytmy Google powinien on spełniać pewne wymagania. W związku z tym w tym artykule postaramy się podpowiedzieć wam o czym pamiętać tworząc teksty pod kątem SEO na stronę.

O czym pamiętać tworząc teksty pod kątem SEO

O czym pamiętać tworząc teksty pod kątem SEO

Po pierwsze zanim przystąpimy do pisania powinniśmy przeprowadzić stosowną analizę rynku i pod tym kątem dobrać słowa kluczowe. Zanim będziesz pozycjonował się na daną frazę upewnij się jak często jest ona wyszukiwana przez użytkowników. Do tego celu najlepiej wykorzystać narzędzia takie jak Google Keyword Planner czy też Google Trends. Tak przeprowadzona analiza pozwoli ci wybrać frazy z największym potencjałem.

Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o merytoryczną zawartość naszych publikacji. Teraz użytkownicy oczekują, że dostaną publikację, która w jakiś sposób będzie dla nich pomocna. Jeżeli nasz tekst to przysłowiowe ,,lanie wody” to możemy się srogo rozczarować. Każdy tekst najlepiej zatem przed publikacją poddać ocenie. Można w tym celu poprosić kogoś znajomego. Chodzi tutaj głównie o sprawdzenie tekstu pod kątem stylistycznym, logicznej konstrukcji zdań oraz ogólnej łatwości przyswojenia tekstu przez odbiorcę.

Istotna jest też struktura naszego tekstu. Trzeba zatem zadbać o to aby w obrębie naszego tekstu znalazły się nagłówki typu H2,H3 itd. To właśnie nagłówki stanowią dla algorytmów Google wyraźny sygnał co znajduje się na stronie. Przypominamy także o tym, żeby na stronie nie znalazł się więcej niż jeden nagłówek typu H1.

Na sam koniec pamiętać trzeba o nie przesadzaniu z ilością umieszczonych w tekście słów kluczowych. Zbyt duża ich ilość wyda się bowiem sztuczna i mało naturalna. Postaraj się zatem aby w tekście było co najwyżej kilka wystąpień słowa kluczowego. Zbytnia przesada w tym względzie może okazać się jednak zgubna. Umiar jest zatem wskazany.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *