Jak dobrać kolor tapicerki mebli w domu?

Jak dobrać kolor tapicerki mebli w domu?

Okres jesienny to zawsze wyjątkowa paleta barw jaka nas otacza. Na zewnątrz jasne słońce przeplata się z liśćmi w kolorze czerwieni, złota i pomarańczy. Taka paleta barw aż zachęca do tego aby również w naszych mieszkaniach wprowadzić stylistyczne zmiany. Takie, które wprowadzą trochę jesiennego stylu do wnętrza. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak dobrać kolor tapicerki mebli w domu aby sprawdził się on jesienią.

Jak dobrać kolor tapicerki mebli w domu

Jak dobrać kolor tapicerki mebli w domu

Podczas sezonu jesiennego na pewno meblem który jest szczególnie chętnie używany będzie sofa lub też jej swoisty odpowiednik dla młodszych – fotele młodzieżowe. Meble tego rodzaju są bardzo wygodne i dodatkowo dobrze się prezentują. Te dwa aspekty sprawiają, że tak chętnie korzystamy z nich podczas jesiennych wieczorów. Warto jednak postarać się aby pod względem kolorystycznym dobrze wpisywały się one w kolorystykę jesienną jaka panuje za oknami.

Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że kolory posiadają ogromną moc. Architekci często wykorzystują tą cechę aby pokreślić charakter danego wnętrza. Ostatnio największą popularnością cieszą się stonowane kolory. Takie, które przełamane są mocniejszymi i wyraźniejszymi akcentami. Wśród bardziej popularnych barw wymienić trzeba róż, fuksję oraz szmaragdową zieleń.

Decydując się zatem na zakup nowej sofy czy też innych mebli warto zdecydować się na to aby ich tapicerka wpisywała się właśnie w ten przedstawiony schemat. Schemat przełamywania stonowanych kolorów wyraźnymi akcentami. Jeżeli okres jesienny się skończy to w bardzo prosty sposób będziemy w stanie na nowo zmienić stylistykę pomieszczenia poprzez dodanie odpowiednich dodatków. Zastosowanie kwiatowych czy też bardziej intensywnych dekoracji takich jak poduszki lub narzutka będzie wtedy wystarczające aby nadać pomieszczeniu zupełnie odmiennego charakteru.

Podczas doboru odpowiedniej tapicerki do wnętrza głównym kryterium powinien jednak zawsze być styl jaki obecnie panuje w danym pomieszczeniu. Oprócz tego kluczowe jest nasze własne poczucie stylu i estetyki. Nie powinno bowiem łączyć się kolorów które wyraźnie związane są z industrialną stylistyką z wnętrzami w klasycznym stylu gdyż nie da nam to spójnego i klarownego efektu. Wybierają zatem tapicerkę do mebli w mieszkaniu zastanówmy się dobrze na osiągnięciu jakiego efektu najbardziej nam zależy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *