Jak dobrać content do danej generacji odbiorców?

Jak dobrać content do danej generacji odbiorców?

Wiedza na temat tego do kogo i w jaki sposób powinniśmy kierować treści czy też produkty jest w marketingu internetowym niezwykle istotna i ma ogromne przełożenie na sukces sprzedaży. Dany produkt można kierować zarówno pod względem zainteresowań czy też danych demograficznych końcowego klienta. Co ciekawe można kierować je również dla różnych generacji klientów. W tym artykule dowiesz się zatem jak dobrać content do danej generacji odbiorców.

generacja odbiorcow

generacja odbiorcow

Należy jasno zaznaczyć, że w obecnych czasach działania marketingowe praktycznie nigdy nie są skierowane do ogółu ale zawsze do jakiejś konkretnej grupy docelowej. Wiek jak i upodobania klientów mają tutaj bardzo duży wpływ na strategię reklamową. Wszystko przez to, że starsze pokolenia mają zupełnie inne przyzwyczajenie niż młodsi, potencjalni klienci. Każda z generacji posiada swoje indywidualne cechy które warto znać przygotowując kampanię reklamową.

Pierwsza generacja to ludzie dojrzali czyli tacy urodzeni w latach 27-45 ubiegłego wieku. Są to osoby zazwyczaj konserwatywne które najchętniej korzystają z gazet. Zazwyczaj nie uwzględnia ich się wcale w działaniach marketingowych. Kolejna grupa to tak zwani baby boomers czyli osoby urodzone w latach 1946 – 1964. Są to osoby które uczą się korzystania z nowoczesnych technologi i są już nieco otwarci na praktyki marketingowe.

Następna grupa to generacja X czyli osoby urodzone na przełomie lat 1965 do 1980. Są znacznie bardziej zaangażowani w media społecznościowe niż poprzednia grupa i prawie większość z tych osób aktywnie korzysta z mediów społecznościowych.

Kolejną generacją są millenialsi. Należą do tej grupy osoby urodzone w latach 1981 do 1999. To ona stanowi obecnie największą grupę klientów docelowych. To właśnie oni są najbardziej podatni na zakupy w internecie i to do nich kieruje się marketingowy przekaz w największym zakresie.

 

Ostatnia grupa to generacja Z czyli osoby urodzone już po roku 2001. Mimo, że to w większości jeszcze nastolatki to coraz częściej również do nich kieruje się marketingowe kampanie.

Jak zatem trafić do odpowiedniej grupy?  Gdy już wiesz jakie zachowania charakteryzują daną grupę możesz dostosować swoje działania do ich oczekiwań. Jeżeli zatem dobierzesz odpowiedni content do zainteresowań danej grupy masz ogromną szansę na odniesienie sukcesu.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *