Jak przygotować produkty obuwnicze do wysyłki?

Jak przygotować produkty obuwnicze do wysyłki?

Szybkość dostawy i cena kosztów przesyłki to jedne z bardziej istotnych czynników mających wpływ na końcowe zadowolenie klienta z zakupów w naszym sklepie internetowym. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że samo zapakowanie przesyłanego towaru ma też bardzo duże znacznie. W końcu odpowiednio zabezpieczona do wysyłki paczka da nam gwarancję, że towar dotrze w nienaruszonym stanie a my nie będziemy musieli rozpatrzeć reklamacji z tytułu uszkodzonej przesyłki. Dla wielu osób przygotowanie do transportu produktów obuwniczych może wydawać się banalnie proste jednak rzeczywistość pokazuje, że wcale tak nie jest. Z tego też względu w tym poradniku podpowiemy jak przygotować produkty obuwnicze do wysyłki.

Jak przygotować produkty obuwnicze do wysyłki

Jak przygotować produkty obuwnicze do wysyłki

Mimo, że standardowo obuwie dostarczone jest przez producenta w jakimś opakowaniu to wcale nie znaczy, że możemy je traktować jako idealne do transportu. Klienci niejednokrotnie cenią sobie nie tylko zawartość czyli obuwie ale zależy im też na ładnym i estetycznym pudełku. Wysyłanie więc obuwia bez dodatkowego zabezpieczenia nie jest najlepszym pomysłem. W tym celu warto postarać się o wybór wytrzymałego pudełka. Najlepiej aby takie pudełka były z dość grubej tektury. Pozwoli to odpowiednio zabezpieczyć przesyłane obuwie i uchroni podstawowe opakowanie przez różnego rodzaju zgnieceniami.

Należy tutaj zwrócić uwagę również na to aby pudełko do którego trafi transportowany produkt obuwniczy było trochę większe wymiarowo. Wolną przestrzeń następnie należy wypełnić produktami służącymi do zabezpieczenia i amortyzacji przesyłki. Chodzi tutaj o folie bąbelkową lub też poduszki powietrzne. Dobrze sprawdzą się również wypełniacze takie jak skropak które są w pełni biodegradowalne.

Ponadto przygotowując się do wysyłki produktów obuwniczych należy wyposażyć się w woreczki bąbelkowe. Niektóre produkty są bowiem dostarczane przez producenta bez pudełka. Jeżeli zatem zależy nam aby nie stało się im nic złego w trakcie transportu warto zabezpieczyć je przed otarciami czy też wilgocią właśnie przy pomocy woreczków z foli bąbelkowej.

Do zaklejenia pudełka dobrze wyposażyć się również w taśmę z firmowym nadrukiem. Pozwoli ona na budowanie świadomości twojej marki wśród klientów. Jest tańszą alternatywą dla firmowego nadruku na opakowaniach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *