Jak sprzedawać na eBay?

Jak sprzedawać na eBay?

Na rynku polskich serwisów aukcyjnych bezdyskusyjnym królem jest Allegro. Mimo prób eBay’a na zdeklasowanie pozycji swojego rywala skończyły się one niestety porażką. Nie znaczy to jednak, że z eBay nie należy korzystać do dotarcia do klientów którzy omijają Allegro. Istnieją bowiem towary które dużo bardziej opłaca się sprzedawać właśnie za pośrednictwem eBay. Dziś pokażemy, że sprzedaż na eBay może być też opłacalna jeżeli wie jak się do niej zabrać. Tak więc – jak sprzedawać na eBay?

Jak sprzedawać na eBay?

ebay

Jak w prawie każdym portalu aukcyjnym główne znaczenia mają dobre zdjęcia. Wysokiej jakości fotografia potrafi powiedzieć o produkcie więcej niż nawet najlepszy opis. Dlatego ostre, pokazujące dobrze produkt zdjęcia stanowią podstawę sukcesu. Nie używajmy również wyłącznie zdjęć przygotowanych przez dystrybutorów lub też producentów. Warto postawić na własne zdjęcia produktu – tak zwane ,,real foto”. Są one dużo bardziej przekonujące dla ewentualnych kupujących.

 

Warto również skorzystać z opcji jakie daje eBay, a których próżno szukać na przykład na allegro. Wybranie opcji ,,najlepsza oferta” może być bardzo korzystny na początku naszej sprzedaży na eBay. Jest to forma swoistej negocjacji pomiędzy klientem a sprzedającym. Jednak zamiast tradycyjnej licytacji, kupujący składa ofertę nam – sprzedawcy, którą my możemy w przeciągu 48 godzin przyjąć lub też odrzucić.

 

Warto też przygotować się na odpowiednie wycenianie oferowanych przez nas przedmiotów. Odpowiednie ustawienie ceny to jedne z trudniejszych elementów sprzedaży. Dobrze jest tutaj podglądnąć konkurencję i aukcje które sprzedawały się u nich najlepiej. Następnie odpowiednio, zmniejszyć cenę aby stała się bardziej atrakcyjna dla potencjalnych kupujących.

Nie zapominajcie również o doborze odpowiednich słów kluczowych w tytule opisu. Kupujący zazwyczaj nie przyglądają się treści aukcji tylko szukają głównie po jej tytule. Dlatego tak istotne jest aby umieścić wszystkie słowa kluczowe po których klient może szukać danego produktu. Warto również postarać się o umieszczenie słów które przykują uwagę klientów. Mowa tutaj o takich sformułowaniach jak ,,ekskluzywny”, ,,unikat” itd. Bardzo mocno rezonują one z psychiką klientów i przekonują ich do podjęcia decyzji o zakupie, dzięki czemu sprzedaż na ebay staje się o wiele bardziej skuteczna.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *