Jak dać rabat klientom i na tym nie stracić?

Jak dać rabat klientom i na tym nie stracić?

Czy jest ktoś kto nie chciałby dostać rabatu podczas dokonywania zakupów? Raczej nie. Wszyscy uwielbiamy gdy możemy zakupić dany towar w promocyjnej cenie. Jak się jednak okazuje jeden rabat nie jest wcale równy drugiemu. Fakt czy wprowadzona przez nas w sklepie online promocja czy zniżka odniesie sukces w dużej mierze zależy od tego jak ją zaimplementujemy. Sama wartość zniżki jest już mniej istotnym aspektem. W tym artykule dowiecie się wiec jak dać rabat klientom i na tym nie stracić.

rabat

rabat

Wprowadzenie rabatu dla klientów nie jest rzeczą trudną. Prawdziwą sztuką jest osiągnięcie zysków z tego rodzaju działań. Aby było to możliwe trzeba już na samym początku ustalić cel naszej kampanii promocyjnej. Musimy wiedzieć czy zależy nam na pozyskaniu leadów, zwiększeniu zysków czy też może naszym celem jest znaczne zwiększenie rozpoznawalności naszej marki.

Czy zatem kampanie rabatowe mogą się opłacać? Jak najbardziej ale nie jest to niestety regułą. Najczęściej przyczyną niepowodzenia tego rodzaju akcji jest błędnie określona strategia i jej cele. Pamiętaj więc by już na początku obliczyć koszty planowanej przez siebie promocji. Dobierz też odpowiednie kanały za pośrednictwem których chcesz dotrzeć z informacją do klienta. Rozważ użycie Facebooka lub też kampanii Google AdWords. Warto to informowania o rabatach wykorzystać również newsletter. Przy niewielkim nakładzie finansowym potrafi on przynieść bardzo dobry współczynnik konwersji.

 

Istnieje kilka typów rabatów które każdy sklep powinien posiadać. Pierwszy z nich to tak zwany rabat na powitanie. Rabat z okazji pierwszych zakupów może bardzo mocno zachęcić klienta do złożenia zamówienia. Jest też jednocześnie świadomą rezygnacją z części zysków jakie moglibyśmy uzyskać z tego rodzaju transakcji. Tego rodzaju rabaty doskonale sprawdzają się w przypadku towarów z wysoką marżą. Inny rodzaj rabatu to ten na pożegnanie. Jeżeli klient już zawitał do naszego sklepu www to pod żadnym pozorem nie powinniśmy pozwolić mu opuścić strony bez jakiegoś zakupu. W tym celu należy stosować popupy czy też chaty z bardzo angażującymi wezwaniami do akcji.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *