Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Media społecznościowe to znakomity sposób na zdobywanie klientów. Ich rosnąca popularność tylko utwierdza przedsiębiorców w fakcie, że inwestycja w kampanie reklamowe na Facebooku, Twitterze czy też Instagramie są bardzo opłacalne. Obsługa kont społecznościowych wymaga jednak pewnej wiedzy i umiejętności aby odnieść pożądane rezultaty. W tej publikacji skupimy się w związku z tym w głównej mierze na tym jak zwiększyć zasięgi na Instagramie.

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie

Instagram to kanał społecznościowy który pozwala w prosty sposób dotrzeć do olbrzymiej liczby klientów. Według statystyk ten portal społecznościowy ma obecnie ponad miliard użytkowników. Tylko w naszym kraju liczba ta zbliża się do dziesięciu milionów. Trend ten tylko się umacnia i w najbliższych latach będziemy śledzić coraz to bardziej rosnącą liczbę użytkowników.

Jeszcze do niedawana osoby korzystające z Instagrama mogły jedynie się domyślać na jakiej zasadzie treści tam umieszczane zyskują popularność. Teraz jest to już jednak w pełni jasne i klarowne, gdyż Instagram zdradził na czym dokładnie opierają się jego algorytmy.

I tak zatem Instagram w głównej mierze bazuje na aktywności użytkowników. Promowane są treści, które mogą zainteresować potencjalnego użytkownika. Oprócz tego na wyświetlane treści wpływają też różne interakcje innych użytkowników.

Tak więc na wyświetlanie treści wpływ ma takie czynniki jak zainteresowania danego użytkownika, ich aktualność czyli czas dodania wpisu – im nowszy tym bardziej faworyzowany. Znaczenie ma też to czy z danym użytkownikiem weszliśmy wcześniej w jakąś relację. Chodzi tutaj o komentarze, polubienia czy też udostępnienia.

Zaznaczyć należy też, że istotne będą takie kwestie jak liczba obserwowanych jak i czas jaki spędzamy w serwisie. Instagram pokazywać będzie bowiem w większości przypadków, gdy rzadko korzystamy z serwisu tylko te treści które on sam uzna za istotne. Tutaj znaczenie ma w dużym stopniu liczba obserwowanych. Im ich więcej tym bardziej zwiększa się szansa na zobaczenie danych treści.

Jak zatem widzicie aby odnieść sukces na Instagramie trzeba zadbać o to aby nasz profil był ,,żywy” i cały czas prowadzić na nim aktywność. Obserwować innych użytkowników, komentować i udostępniać treści.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *