Jakie cechy powinien mieć idealny fotel do biura?

Jakie cechy powinien mieć idealny fotel do biura?

Praca biurowa nie sprzyja dobrej kondycji naszego kręgosłupa. Długie godziny spędzane przed komputerem mogą często prowadzić  do różnorakich schorzeń. Szczególnie jeżeli w biurze nie mamy zachowanej odpowiedniej sylwetki podczas pracy. A ta jest możliwa do uzyskania wyłącznie jeżeli korzystamy z wygodnych i odpowiednio do tego celu przystosowanych foteli. W związku z tym w poniższym artykule podpowiemy wam jakie cechy powinien mieć idealny fotel do biura.

Jakie cechy powinien mieć idealny fotel do biura

Jakie cechy powinien mieć idealny fotel do biura

Fotel do biura to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia. W końcu każdego dnia spędzamy na nim nawet ponad osiem godzin czasu pracy. Jego odpowiedni dobór jest zatem kwestią kluczową nie tylko pod względem naszego zdrowia ale również komfortowej pracy.

Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy? Otóż aby mebel ten mógł spełnić swoje zadanie na pewno powinien on posiadać wygodne oparcie oraz siedzisko. Tak jak na przykład robią to fotele młodzieżowe w formie puf. Oparcie fotela biurowego powinno absolutnie posiadać regulację ponieważ w każdej pozycji ma zapewniać osobie korzystającej z fotela stabilność i dobre podparcie. Jeżeli oparcie fotela będzie zbyt wychylone do tyłu prowadzić będzie do garbienia się. Regulacja kąta nachylenia jest zatem również bardzo istotna. Da to możliwość praktycznie każdemu pracownikowi do dopasowania fotela do swoich indywidualnych preferencji przy jednoczesnym zachowaniu zasad prawidłowej sylwetki.

Nie bez znaczenia jest również to aby fotel posiadał regulację wysokości. Da to możliwość ustawienia fotela w pozycji odpowiedniej do wykonywanych czynności oraz samego wzrostu osoby korzystającej z fotela. Ogólnie przyjmuje się, że fotel powinien dać użytkownikowi możliwość takiego ustawienia wysokości aby jego nogi spokojnie spoczywały na ziemi a nogi zgięte w kolanach były ustawione pod kątem dziewięćdziesięciu stopni.

Bardzo istotne jest też to aby fotel biurowy wyposażony został w podłokietniki. Pisanie na komputerze podczas pracy będzie bez podłokietników mocno utrudnione i może powodować dość duży dyskomfort.

Na sam koniec warto zwrócić jeszcze uwagę na to aby obicie fotela było wykonane z dobrze wentylowanej tkaniny która nie będzie powodować dyskomfortu podczas korzystania z fotela w lecie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *