Jak zabezpieczyć stronę lub sklep www na WordPressie?

Jak zabezpieczyć stronę lub sklep www na WordPressie?

WordPress to jedna z najbardziej popularnych platform wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych oraz sklepów online. Jego duża popularność sprawia jednak, że często staje się on celem różnego rodzaju ataków w internecie. Jak wiadomo strona www to wizytówka danej firmy i jej złe funkcjonowanie czy też niepoprawne wyświetlanie świadczy o naszym braku rzetelnego podejścia do sprawy. Podpowiemy zatem w tym artykule jak zabezpieczyć stronę lub sklep www na WordPressie.

wordpress bezpieczeństwo

wordpress bezpieczeństwo

Jak zatem ustrzec się przed atakami na naszą stronę www?  Na początek warto postawić na dobry i bezpieczny hosting. Jak wiadomo cena jest zawsze adekwatna do oferowanych możliwości. Tanie konta hostingowe nie oferują takiego poziomu bezpieczeństwa jak droższe odpowiedniki. Naturalnie mają one swoje zastosowanie – jak prywatny blog itd. Jednak w przypadku firmowej strony czy też sklepu www należy raczej skierować swój wzrok w stronę droższych rozwiązań takich jak dedykowane serwery VPS.

 

Wszelkie tańsze hostingi w katalogach posiadają pełne prawa do zapisu. Wiąże się to co prawda z wygodą użytkowania jednak jednocześnie jest ogromnym minusem jeżeli mowa o bezpieczeństwie. W przypadku droższych kont hostingowych nie będziemy mieli możliwości standardowo dokonywania zmian na plikach bez wcześniejszego zmienienia ich uprawnień.

Jeżeli mamy wybrany już bezpieczny hosting to warto postarać się również o zabezpieczenie samego WordPressa. Najlepiej zacząć od zabezpieczenia katalogu wp-admin jakimś hasłem. Poprzez takie działanie wszelkiego rodzaju automaty służące do hakowania stron będą miały spory problem. Innym dobrym pomysłem jest stworzenie konta użytkownika na prawach administratora którego login będzie różnych od popularnych admin, superuser, itd. Do samych haseł do logowania najlepiej użyć specjalnej wtyczki służącej do tworzenia bezpiecznych i skomplikowanych haseł.

 

Pamiętajcie również o tym aby cały czas dbać o to aby sam WordPress jak i wszystkie zainstalowane wtyczki były aktualizowane na bieżąco. Ponadto w przypadku gdy posiadamy zainstalowane motywy których już nie używamy to warto je odinstalować.

Miejcie też na uwadze, że najczęściej ataki i włamania na strony WordPressa pochodzą z wtyczek. Sugeruje się wiec aby instalować jedynie to które są niezbędne do funkcjonowania strony.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *