Jak prowadzić pozycjonowanie lokalne

Jak prowadzić pozycjonowanie lokalne

Dzięki usłudze lokalizacji możliwe stało się odpowiednie wyświetlanie wyników wyszukiwania Google w zależności od miejsca w którym znajduje się dany użytkownik. Daje to ogromny potencjał reklamowy firmom które działają na rynku lokalnym. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć jak prowadzić pozycjonowanie lokalne aby przyniosło ono odpowiednie efekty.

pozycjonowanie lokalne

pozycjonowanie lokalne

Zacznijmy jednak od początku – czym są wyniki lokalne? Otóż wyszukiwarka Google automatycznie bada naszą lokalizację i na jej podstawie prezentuje wyniki najbardziej istotne względem naszego położenia. Oznacza to ni mniej ni więcej to, że wpisując frazę ,,zakład fryzjerski” zupełnie inne wyniki otrzyma osoba mieszkająca w Warszawie a zupełnie inne mieszkaniec Krakowa.

Co istotne tego rodzaju wyniki są bardzo przydatne dla samych szukających. Według badań i statystyk blisko połowa użytkowników która przeprowadziła wyszukiwanie lokalne za pośrednictwem smartfona odwiedziła dany sklep w przeciągu 24 godzin.

Co jeszcze bardziej ciekawe, wyszukiwania lokalne przełożyły się na większą ilość zakupów niż wyszukiwania inne  niż lokalne. Prawie co piąte tego rodzaju zapytanie na smarfonie zakończyło się zakupem w przeciągu doby.

Jak więc widać tego rodzaju sprzedaż ma ogromny potencjał. Warto go więc wykorzystać. Pozycjonowanie lokalne, analogicznie jak to tradycyjne w dużej mierze zależy od odpowiedniej optymalizacji. Po pierwsze trzeba więc zadbać o optymalizację naszego sklepu www czy też strony internetowej.

Pamiętaj więc aby w zakładce kontaktowej umieścić niezbędne dane teleadresowe. Warto również umieścić mapkę Google ze znacznikiem który będzie wskazywał siedzibę firmy.

Ponadto tworząc treści na stronę upewnij się, że w tekście pojawiać się będą nazwa twojej firmy oraz nazwa miasta.

Kolejnym nieodłącznym elementem pozycjonowania lokalnego jest utworzenie wizytówki Google Moja firma. Jest ona całkowicie bezpłatna i bardzo prosta do przygotowania a pozwoli  twoim klientom łatwiej znaleźć twoją lokalną placówkę.

 

Wykorzystaj też fakt, że do opisu swojej firmy będziesz mógł wstawić linki odsyłające do konkretnych podstron na stronie twojego sklepu www. Dzięki temu klient będzie mógł szybko przejść do twojej oferty.

Na sam koniec analogicznie jak w przypadku normalnego pozycjonowania, również to lokalne wymaga odpowiedniego linkowania. Zadbaj więc aby pozyskiwane linki były jak najbardziej wartościowe oraz pochodziły o ile to możliwe ze stron o charakterze lokalnym.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *