Jakie treści umieszczać na blogu?

Jakie treści umieszczać na blogu?

Bardzo często klienci zastanawiający się nad założeniem bloga firmowego borykają się z problemem jakie treści powinni umieszczać na tego typu platformie.  Boją się oni, że wyczerpią im się bardzo szybko tematy i nie będą mieli co zaprezentować swoim czytelnikom. Postaramy się więc dziś odpowiedzieć na pytanie jakie treści umieszczać na blogu firmowym.

blog

blog

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy postawić się w skórze klienta. Aby budować jakiekolwiek relacje z klientami trzeba dobrze wiedzieć kim oni są i czego potrzebują. Dlatego tak ważne jest postawienie się na miejscu klienta i z tej perspektywy dobierania tematów. Zastanów się jakie problemy może mieć twój potencjalny klient. Nikt z nas w końcu nie lubi ich mieć a internet to znakomite miejsce aby znaleźć rozwiązania różnych problemów które mamy. Każdego dnia tysiące ludzi wpisują w Google zapytania u podstaw których leży jakiś problem który chcą rozwiązać. Ty możesz im w tym pomóc.

Przygotuj zatem listę najczęstszych problemów z jakimi mogą się mierzyć twoi klienci. To na podstawie tej listy najlepiej będzie tworzyć później wpisy na firmowego bloga. Aby upewnić się, że klienci rzeczywiście szukają odpowiedzi na pytania które wypisałeś możesz posłużyć się narzędziem Google Keywords Planner. Musisz jedynie wpisać słowa kluczowe związane z danym zagadnieniem i sprawdzić jak często ktoś je wyszukuje.

 

Kolejnym miejscem które pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na pytanie o czym pisać na blogu jest Google Analytics. Jego użycie ma jednak sens dopiero wtedy gdy twój blog funkcjonuje już jakiś czas. Śledząc statystyki poszczególnych wpisów ustalisz z łatwością które cieszą się największym zainteresowaniem czytelników.

Na tej podstawie ustalisz jaka tematyka jest najbardziej interesująca dla twoich klientów i to na niej będziesz mógł skupić się w przyszłości.

Innym źródłem wiedzy na temat tematyki wpisów są komentarze na blogu. Często zatem zaglądaj do statystyk komentarzy aby mieć pogląd na to który temat budzi największe zainteresowanie i angażuje twoich klientów.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *