Remarketing – idealna reklama sprzedażowa

Posiadasz swój e-shop z produktami na sprzedaż. Szukasz dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów? Zastanawiasz się, dlaczego Twoja e-sprzedaż spada? W tym krótkim poradniku dowiesz się, jaką strategią marketingową wykorzystać by potencjalni nabywcy, którzy odwiedzili Twoją stronę trafili na nią ponownie i dokonali zakupu.

Po pierwsze zacznij od SEO

Optymalizacja strony internetowej oraz pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest kluczem do pokazania sklepu internetowego w sieci.  Szereg zabiegów seo przeprowadzonych przez profesjonalną firmę wyprowadzi e-shop na dobrą drogę dla przyszłych klientów, którzy szukają produktów w Internecie.

Remarketing – reklama, która podąża za użytkownikiem

Czy przeglądając strony lub portale społecznościowe zauważyłeś, że wyświetlają Ci się reklamy firm, których strony odwiedziłeś? Tak, to remarketing – podążanie reklamy za użytkownikiem, który odwiedził witrynę. Tego typu kampania jest stosunkowa nie droga oraz bardzo skuteczna. Prowadząc sklep internetowy pozwalasz przypomnieć się swoim klientom, którzy spędzili krótki czas w e-sklepie lub porzucili koszyk na etapie wypełnienia formularza. Sprecyzowana reklama wyświetli się użytkownikom, którzy weszli w jakąkolwiek interakcję z Twoją witryną. Zasada działania jest bardzo prosta:

  • Potencjalny użytkownik odwiedza Twoją stronę
  • Wyszukiwarka umieszcza plik Cookies, że dany użytkownik odwiedził stronę
  • Użytkownik opuszcza Twoją stronę i przegląda inne witryny
  • Plik Cookies uruchamia wyświetlanie reklam w sieci reklamowej
  • Użytkownik ponownie wraca na stronę i/lub dokonuje zakupu dzięki wyświetlonej reklamie.

Dedykowane rozwiązanie pozwoli Ci na przeprowadzenie skutecznej kampanii remarketingowej. Dla najlepszej skuteczności skorzystaj z specjalistycznej firmy, która zajmie się pozycjonowaniem oraz przeprowadzi odpowiednią promocję w Internecie Twojej witryny.
Jeśli poszukujesz więcej informacji związanych z nowymi możliwościami w Internecie zapraszamy na portal technologie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *