Nowoczesne fotele wypoczynkowe do salonu i do sypialni

Coraz częściej urządzamy nasze mieszkania i domy w stylu nowoczesnym, który cechuje prostota, minimalizm i eksponowanie przestrzeni. Funkcjonalność tego stylu idzie w parze z zasadą „im mniej, tym lepiej”. W stylu nowoczesnym mamy do dyspozycji niewiele elementów. Dlatego fotele wypoczynkowe do salonu i do sypialni są tak ważne i należy dobrze przemyśleć każdy wybór i zakup. Najmodniejsze nowoczesne fotele wypoczynkowe to pufy, worki sako oraz fotele relaksacyjne i młodzieżowe.

nowoczesne fotele

Nowoczesne fotele wypełnione granulatem styropianowym są lekkie, wytrzymałe, modne i tanie!

Fotele w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny charakteryzuje się tym, że pomieszczenia często są otwarte lub półotwarte. Granice stref w pokoju dziennym wyznacza się często poprzez układ mebli. Najłatwiej w tym celu wykorzystać fotele wypoczynkowe ponieważ ich funkcja związana z relaksem jest bardzo klarowna – łatwo odczytać intencje dekoratora wnętrz. Nowoczesne fotele często są nazywane relaksacyjnymi, młodzieżowymi oraz wypoczynkowymi, z uwagi na skojarzenia z odpoczynkiem , a także z modnymi trendami designerskimi. Oryginalne wzory, modele i gabaryty tego typu siedzisk dają dużo możliwości w zakresie dekoracji wnętrz. Nowoczesne fotele wypełnione granulatem styropianowym są lekkie, wytrzymałe, stosunkowo tanie, a co najważniejsze: dużo bardziej wygodne, aniżeli tradycyjne fotele z twardym oparciem.

nowoczesne fotele

Najmodniejsze są obecnie fotele wykonane z ekoskóry i z poliestru.

Nowoczesne fotele relaksacyjne i wypoczynkowe

Miłośnicy stylu nowoczesnego powinni uwzględnić w swoich aranżacjach salonu i sypialni fotele designerskie. Są one wypełnione granulatem, dzięki czemu siedzisko dopasowuje się do ciała użytkownika. Takie fotele świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, ponieważ nie posiadają żadnych ostrych krawędzi i są całkowicie bezpieczne dla bawiących się pociech. Ich zaletą jest niezwykła lekkość, dzięki której nawet maluchy bez wysiłku mogą je dowolnie przestawiać. Nastolatki, dorośli i seniorzy korzystają z nich równie komfortowo, co najmłodsi domownicy, ponieważ fotele występują w różnych rozmiarach, dopasowanych gabarytowo do użytkowników.

nowoczesne fotele

Lekkość, miękkość i wygodne oparcie to główne zalety, ale forma nowoczesnych foteli odbiega od klasycznych modeli.

Nowoczesne fotele dopasowane do stylu wnętrza

Fotele w stylu nowoczesnym wyróżniają się mocnymi, żywymi i energetycznymi kolorami, które przełamują monotonię wystroju wnętrza. Design tych foteli –  ich forma, wzór i kolorystyka jest daleka od mebli stylizowanych na epoki historyczne. Odżegnanie się od tradycji na rzecz nowoczesności skutkuje tym, że uroda tych foteli wypoczynkowych wynika z zaskakujących form, proporcji i uroku wykorzystanych materiałów. Nowoczesne fotele relaksacyjne wpisują się w trend eksponowania detalu. Pojedyncze designerskie meble w otwartej przestrzeni nabierają klasy i funkcjonują jako element dekoracyjny. Na tle gładkich powierzchni ścian i podłóg prezentują się jak prawdziwe dzieła sztuki nowoczesnej. Z pewnością o nowoczesnych fotelach nie można powiedzieć, że są nudne, szczególnie, że kolorowe siedzisko o niestandardowej formie to idealny sposób na wprowadzenie do aranżacji odrobinę szaleństwa i ekstrawagancji. Nowoczesne fotele pasują także do stylu eklektycznego. W tym przypadku można zestawiać ze sobą siedziska w stylu futurystycznym, industrialnym, vintage, glamour, a nawet w stylu boho.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *