Jak zwiększyć konwersję na stronie sklepu www

Jak zwiększyć konwersję na stronie sklepu www

Celem każdego biznesu jest dotarcie do klienta i przekonanie go do dokonania zakupu. W przypadku sprzedaży internetowej jest jak najbardziej podobnie. Istnieją na szczęście proste triki które pozwalają przekonać klienta do zakupu za pośrednictwem naszego sklepu www. W tym artykule podpowiemy zatem jak zwiększyć konwersję na stronie sklepu www.

konwersja

konwersja

Jakie zatem elementy na stronie pomogą nam w zwiększeniu konwersji? Po pierwsze będzie to grafika na stronie sklepu. Opis towaru jest bardzo istotny ale to ładna i atrakcyjna dla oka grafika potrafi tak naprawdę zachęcić klienta do zakupu. Warto zatem zadbać aby dany produkt oprócz tradycyjnych zdjęć posiadał ilustrację przedstawiające jego funkcjonalność czy też wzbogacić go o multimedialną animację. Tak wzbogacona strona produktu z pewnością będzie miała pozytywny odbiór ze strony klientów i przełoży się na lepsze konwertowanie.

 

 

Innym istotnym elementem jest wideo. Przydaje się ono szczególnie w przypadku stron typu landing page lub takich oferujących konkretny produkt. Ukazanie danego towaru za pomocą wideo to fantastyczny sposób aby zaprezentować klientowi w krótkim czasie możliwości danego towaru.

Kolejnym czynnikiem który może poprawić konwersję są opinie klientów. Dokonując zakupów zawsze szukamy potwierdzenia czy nasza decyzja była słuszna. Pozytywna opinia innego klienta może być właśnie takim czynnikiem. Dodatkowo z roku na rok coraz bardziej wzrasta świadomość kupujących którzy zawsze przed zakupem sprawdzają opinie innych na temat towaru który chcą zakupić.

Warto zatem zaimplementować na stronie sklepu moduł który pozwoli na wyświetlenie informacji od innych kupujących na temat tego, konkretnego towaru.

 

Innym elementem na stronie który może pomóc nam w uzyskiwaniu wyższej konwersji jest przycisk CTA. Należy zatem tak zaprojektować stronę aby potencjalny klient łatwo dotarł w miejsce które zachęci go zakupu.

Na sam koniec upewnij się, że dane kontaktowe na stronie są odpowiednio uzupełnione. Co prawda nie ma obowiązku podawania dokładnego adresu firmy ale jego brak może wywołać u potencjalnego klienta uczucie iż chcemy coś przed nim ukryć.  Warto zatem postarać się aby sekcja kontaktu była jak najbardziej transparentna i rozbudowana.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *