Jak przygotować swój biznes internetowy na Black Friday?

Jak przygotować swój biznes internetowy na Black Friday?

Zbliżający się Czarny piątek to największe święto sprzedażowe w ciągu roku. Dla klientów jest to okazja aby nabyć produkty w atrakcyjnych cenach a dla sprzedawców idealny czas aby znacząco zwiększyć zyski. By jednak móc cieszyć się z rosnących przychodów trzeba na te wyprzedaże odpowiednio przygotować swój sklep. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na tym jak przygotować swój biznes internetowy na Black Friday.

czarny piątek

czarny piątek

Zacznijmy zatem od tego, że pierwszym krokiem powinno być sprecyzowanie naszej grupy docelowej. Czarny Piątek to czas kiedy o klientów trzeba zawalczyć reklamą. Aby ta jednak okazała się skuteczna należy dokładnie wiedzieć do kogo ją kierujemy. W tym celu dobrze będzie przeanalizować dokładnie posiadane dane z poprzednich lat aby poznać dokładnie demografię naszych odbiorców. Alternatywną metodą na pozyskanie takich danych jest utworzenie ankiety w zamian za atrakcyjny rabat.

Kolejny krok to ustalenie kanału komunikacji przez jaki będziemy chcieli skontaktować się z naszymi klientami. Najlepiej aby nasz komunikat marketingowy był spójny i przekazany za pośrednictwem co najmniej kilku kanałów komunikacyjnych.

Klienci  często w okresie wyprzedaży są nie zdecydowani aby ułatwić im podjęcie decyzji warto zatem zainwestować w remarketing. To, że klient opuścił nasz sklep i nie dokonał zakupu wcale nie oznacza, że nie będzie on danym produktem zainteresowany w bliskiej przyszłości. Podążająca zatem za klientem w przeglądarce reklama z produktami jakie ostatnio sprawdzał może zatem być kamyczkiem który przeważy szalę decyzyjną na rzecz zakupu danego produktu.

Czarny piątek w prosty sposób może zmienić się też w swoistą katastrofę dla przedsiębiorcy. Wszystko jeżeli sklep internetowy nie będzie przygotowany na wzmożony ruch ze strony klientów. W tym celu należy upewnić się, że nasza infrastruktura IT jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie większego ruchu.

Na sam koniec nie warto zapomnieć o logistyce. Więcej zamówień to też konieczność przygotowania większej liczby paczek do wysyłki. Klienci którzy otrzymają paczkę z opóźnieniem na pewno nie będą ostatecznie zadowoleni z takiego zakupu. Warto zatem albo postarać się o dodatkowego pracownika do wysyłki paczek albo usprawnić sam proces przygotowania wysyłki. Warto tutaj zainwestować na przykład w pudełka fasonowe, które przyśpieszają proces pakowania lub też pomocna okaże się folia stretch, dzięki której łatwiej przygotujemy do transportu większe gabarytowo przedmioty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *