Na co wpływa autorytet domeny?

Na co wpływa autorytet domeny?

Na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wpływ ma bardzo wiele składowych. Od wysokiej jakości contentu po prawidłową strukturę strony. Wiele osób zapomina jednak, że jednym z ważniejszych czynników jest autorytet domeny. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na omówieniu tego na co wpływa autorytet domeny i jak przekłada się na SEO.

Na co wpływa autorytet domeny

Na co wpływa autorytet domeny

Autorytet domeny który często nazywany jest też wskaźnikiem DA to atrybut który posiada każda strona internetowa. Współczynnik ten opracowany jest na podstawie jakości oraz ilości odnośników jakie prowadzą do konkretnej domeny. Na uzyskany wynik bardzo duży wpływ ma to gdzie dany odnośnik został dokładnie umieszczony na stronie która wskazuje naszą domenę oraz jak prezentuje się jej jakość. Wskaźnik autorytetu domeny (DA) jest w przypadku SEO wykorzystywany do zbadania jaką pozycję może osiągnąć dana strona w wynikach wyszukiwania.

Skoro definicję mamy już za sobą to teraz zastanowimy się jak sprawdzić autorytet danej domeny. Można do tego celu wykorzystać witrynę moz.com. Istnieje tam sekcja, która pozwala na wprowadzenie nazwy naszej domeny i uzyskanie danych takich jak autorytet domeny ( DA ) czy też autorytet strony ( PA ).

Wynik parametru DA zawsze będzie mieścił się w zakresie od jednego do stu. Oczywiście im wyższy wynik tym lepiej dla danej domeny. Uzyskany wynik możemy wykorzystać do porównania konkurencyjności naszej strony z innymi domenami. Parametr DA pozwala też niejako monitorować efekt naszych prac pozycjonerskich.

Najczęściej strony www posiadające wysoki wynik parametru DA mają bardzo wiele wartościowych odnośników ze stron zewnętrznych i można je znaleźć na pierwszych stronach wyników wyszukiwań. Witryny które uzyskały niższy rezultat parametru DA najczęściej mają mniej odnośników i wyświetlane są na znacznie niższych pozycjach. Nie można jednak traktować parametru DA jako wyroczni w tym względzie, gdyż jest to parametr względny którego głównym zadaniem jest porównanie profili linków jakie prowadzą do naszej strony. Najczęściej wynik DA porównuje się względem wyników firm konkurencyjnych z naszej branży. Tymi z którymi najczęściej walczymy o wyższe pozycje w wyszukiwarce.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *