Jak wybrać odpowiedni fotel dla nastolatka?

Jak wybrać odpowiedni fotel dla nastolatka?

Prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży to coś co spędza sen z powiek nie jednemu dorosłemu. Dzieci nie zdają sobie bowiem sprawy, że pewne błędy w sylwetce które teraz wydają się im absolutnie błahe w przyszłości mogą doprowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych i bólów w okolicach kręgosłupa z którymi bardzo trudno walczyć. Zachowanie prawidłowej postawy i sylwetki od najmłodszych lat jest zatem bardzo istotne. Z racji, że dzieci sporą część dnia spędzają w pozycji siedzącej na odrabianiu lekcji czy też przygotowaniu się do zająć szkolnych dobrze zatroszczyć się o to aby ich kręgosłup znajdował się w odpowiedniej pozycji. Z tego też względu w tym artykule postaramy się podpowiedzieć wam jak wybrać odpowiedni fotel dla nastolatka lub też młodszego dziecka.

Jak wybrać odpowiedni fotel dla nastolatka

Jak wybrać odpowiedni fotel dla nastolatka

Czym zatem kierować się podczas wyboru? Na pewno jeżeli szukamy na przykład krzesła obrotowego do biurka to powinniśmy szukać modelu który pozwoli w jak najlepszy sposób obciążyć kręgosłup naszej pociechy a jednocześnie umożliwi utrzymanie go przez dłuższy czas w optymalnej pozycji. Aby to osiągnąć dobrze jest by krzesło było wyposażone w dość rozbudowany system regulacji. Tak aby nasz dorastający syn lub córka mogli bez większych przeszkód dopasować je do swoich potrzeb. Idealny wybór w tym przypadku stanowić mogą fotele z funkcją modelowania oparcia. Ich cechą charakterystyczną jest niemal automatyczne dopasowanie się do krzywizny kręgosłupa osoby siedzącej na nim. Sprawia to, że  zarówno odcinek lędźwiowy kręgosłupa jak i piersiowy znajduje się w idealnym położeniu, które nie będą powodować żadnych zwyrodnień.

Nie bez znaczenie podczas wyboru odpowiedniego fotela powinna być też szerokość jak i głębokość siedziska. Dobrze sprawdzić również jego twardość. Siedzisko o zbyt miękkim profilu może rozpraszać podczas nauki czy wypoczynku. Zbyt twarde natomiast może być zwyczajnie dla większości osób po prostu nie wygodne. Odradzamy też wybieranie krzeseł uniwersalnych. Mowa tutaj o tych które teoretycznie powinny sprawdzić się w przypadku osób w każdym wieku.

Pozorna oszczędność na zakupie urządzenia które ma służyć przez lata może jedynie powodować w przyszłości problemy z utrzymaniem prawidłowej sylwetki i bólami kręgosłupa.

Ze swojej strony dla osób które szukają siedziska bardziej nastawionego na relaks polecamy fotele młodzieżowe na stronie pufy.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *