Jak dobrać media społecznościowe dla firmy?

Jak dobrać media społecznościowe dla firmy?

W obecnych czasach reklama w mediach społecznościowy to konieczność – bez względu na to czy naszym celem jest promowanie danego produktu czy też budowanie wizerunku naszej marki. Działania w mediach społecznościowych powinniśmy jednak zacząć od określenia tego które będą odpowiednie do prowadzonych przez nas działań i profilu naszej firmy. Postaramy się więc dziś odpowiedzieć na pytanie jak dobrać media społecznościowe dla firmy aby uzyskać pożądany efekt.

Jak dobrać media społecznościowe dla firmy

Jak dobrać media społecznościowe dla firmy

Dzięki pomocy kanałów społecznościowych można zrobić bardzo wiele dobrego dla promocji naszej marki. Trzeba jednak wiedzieć jakiej platformy użyć aby dotrzeć do konkretnej grupy docelowej.

Zacznijmy zatem od najpopularniejszego obecnie medium społecznościowego jakim bez wątpienia jest Facebook. Jak pokazują statystyki prawie połowa naszych rodaków korzysta z tego portalu. Dlatego trudno sobie wyobrazić marketing social media bez wykorzystania potencjału Facebooka. Niestety minusem wykorzystania tego kanału społecznościowego jest fakt, że dostępne reklamy na Facebooku są płatne. W połączeniu z dużą konkurencją sprawia to, że dotarcie do właściwej grupy odbiorców wcale nie jest już zadaniem łatwym.

Kolejnym kanałem społecznościowym jest Twitter. Mimo, że nie dorównuje on popularnością Facebookowi to jest to znakomite miejsce dla promocji osób jak i firm które cenią sobie przepływ informacji. Możliwość targetowania oraz prosty model zakupowy sprawiają, że odpowiednie wykorzystanie Twittera może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Instagram przebojem zdobył popularność internautów i stanowi znakomity sposób promocji naszej marki. Użytkownikami Instagrama są zazwyczaj młodzi ludzie oraz kobiety. Jeżeli więc wasz produkt wpisuje się w taką grupę docelową to macie ogromne szanse powodzenia w przypadku prowadzenia działań marketingowych za pośrednictwem Instagrama. Ponadto serwis jest zintegrowany z Facebookiem co znacząco ułatwia prowadzenie działań marketingowych na obu serwisach.

Kolejnym wartym wspomnienia kanałem społecznościowym jest LinkedIn. To platfroma skierowana dla firm które oferują swoje usługi głównie w modelu B2B, ponieważ komunikacja z użytkownikami odbywa się na zupełnie innych zasadach niż w przypadku pozostałych social media.

Na sam koniec – Snapchat. Bardzo popularny wśród nastolatków. Za jego pośrednictwem promują się takie marki jak sieci fast foodów czy też kanały telewizyjne.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *