Na czym polega real time marketing?

Na czym polega real time marketing?

Na przestrzeni ostatnich lat marketing internetowy bardzo mocno się rozwinął oraz ewoluował do różnych form. Jednym z takich rodzajów marketingu jest marketing w czasie rzeczywistym. Opiera się on w głównej mierze na szybkiej reakcji na działania konsumentów oraz ciągłego monitorowania tego co dotyczy naszego biznesu w internecie. W niniejszym artykule postaramy się wytłumaczyć na czym polega real time marketing.

real time marketing

real time marketing

Tak więc działania z zakresu real time marketingu to nic innego jak działania marketingowe które realizowane są w czasie rzeczywistym. W naszym kraju można spotkać się również z nazwą marketingu aktywnego lub też operatywnego.

Sukces real time marketingu opiera się na umiejętności bardzo szybkiego stworzenia jakiejś chwytliwej treści która szybko zyska uznanie wśród odbiorców. Liczy się tu zatem refleks, duża czujność oraz przebojowość. Oczywiście wszystko to wygląda bardzo prosto w teorii ale jest już dużo trudniejsze realizacji.
Real time marketing w dużej mierze opiera się nie tylko jednak na czasie reakcji ale na trafnych działaniach z zakresu content marketingu.  Publikowane materiały muszą być dostosowane do naszych potencjalnych odbiorców oraz muszą być jak najbardziej autentyczne. Tylko w taki sposób możemy zapewnić sobie wirusowe rozprzestrzenianie się danego komunikatu.

Prowadzenie real time marketingu obecnie nie jest jednak możliwe bez specjalistycznych narzędzi, dzięki którym w ułamkach sekund dotrzesz do opinii i i wypowiedzi związanych z twoją firmą. Pozwala to na natychmiastową reakcję i szybki kontakt z klientami. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań które umożliwiają tego rodzaju szybkie reagowanie. Przykładem może być tutaj Google Alerts czyli narzędzie które będzie informować cię o każdej wzmiance w internecie na podstawie zdefiniowanych przez ciebie słów kluczowych.

Głównym nośnikiem treści real time marketingu są obecnie media społecznościowe. Ich zaletą jest to że pozwalają na bardzo szybką publikację i możliwość dotarcia do olbrzymiej liczby potencjalnych odbiorców i to w niezwykle krótkim czasie.
Media społecznościowe to też fantastyczny papierek lakmusowy do badania obecnie popularnych trendów oraz nośnych treści.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *