Jak dobrać odpowiedni fotel wypoczynkowy?

Jak dobrać odpowiedni fotel wypoczynkowy?

Na czym najlepiej odpocząć po ciężkim dniu w pracy? Na fotelu wypoczynkowym czy też może na szezlongu? Jaki rodzaj mebli będzie najlepszy jeżeli myślimy o odpowiedniej pozycji do rozluźnienia mięśni i relaksu w domowym zaciszu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tej publikacji. Jeżeli zatem chcecie wiedzieć jak dobrać odpowiedni fotel wypoczynkowy to zapraszamy was do lektury.


Analogicznie jak centrum każdej kuchni stanowi stół i krzesła tak w przypadku salonu najważniejszym elementem są meble wypoczynkowe. To właśnie na nich spędzimy najwięcej czasu czytając, drzemiąc czy też oglądając telewizję. Fotel wypoczynkowy musi być zatem możliwie jak najbardziej wygodny i solidnie wykonany. Ma nam przecież służyć z powodzeniem przez długie lata.

Przewagą fotela wypoczynkowego nad takim zwykłym tkwi głównie w funkcjonalności. Znajdując się bowiem w fotelu wypoczynkowym mamy bowiem możliwość nie tylko zjeść posiłek ale również sprawić sobie krótką drzemkę. Na tradycyjnym fotelu nie mielibyśmy możliwości zaśnięcia, o wygodzie nie wspominając.

Wybierając zatem fotel wypoczynkowy najlepiej szukać takiego który będzie jak najbardziej rozłożysty. Tak aby nie było problemu z usadowieniem się w nim w dowolnej pozycji. Zastanówmy się zatem jakie wymiary powinien mieć dobrze dobrany fotel wypoczynkowy.

Meble wypoczynkowe do salonu analogicznie jak fotele młodzieżowe muszą być dopasowane do wzrostu i wagi osoby która będzie z nich korzystać. Z tego też względu przyjmuje się, iż minimalna głębokość siedziska powinna wynosić około 40 centymetrów. Szerokość natomiast powinna mieścić się w przedziale od 50 centymetrów wzwyż.

Przy takich wymiarach ciało użytkownika znajdującego się w fotelu będzie miało odpowiednie podparcie, a sam kręgosłup będzie odciążony.

Dodatkowo warto szukać modelu który będzie posiadał podłokietnik. Gdy ramiona mogą swobodnie odpoczywać na oparciu automatycznie przejmą część wagi naszego ciała i odciążą nacisk jaki będzie działał na kręgosłup.

Trzeba jednak pamiętać iż nawet najlepiej dobrany fotel nie zapewni pełnego komfortu naszym nogom. Aby zadbać o ich odpoczynek trzeba wyposażyć się też w wygodny podnóżek. Nogi które będą podniesione to lepsze krążenie w naszym ciele i sposób na walkę z różnego rodzaju opuchliznami i żylakami. Najczęściej obecnie na rynku można spotkać model w kształcie okręgu, kwadratowe lub też ławki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *