Jak dobrać odpowiedni komplet wypoczynkowy?

Jak dobrać odpowiedni komplet wypoczynkowy?

Jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu jest salon. To centralne miejsce gdzie zbierają się wszyscy domownicy aby spędzić razem czas. To właśnie w salonie najczęściej odpoczywamy po pracy, oglądamy telewizję czy też spotykamy się z zaproszonymi w odwiedziny gośćmi. Aby jednak przebywanie w salonie było komfortowe trzeba postarać się aby znalazły się w nim wygodne meble. W tym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć wam jak dobrać odpowiedni komplet wypoczynkowy do salonu.

meble do salonu

meble do salonu

Pierwszą decyzją będzie wybranie ilości miejsc jakie zestaw wypoczynkowy powinien posiadać. Czy będziemy chcieli zakupić komplet w formacie 3+1+1 ( czyli sofa i dwa fotele ) czy też może wariant 3+2 czyli jedna sofa trzyosobowa i jedna sofa dwuosobowa. W przypadku większych wnętrz wybór jest praktycznie dowolny i zależy od naszych preferencji. Niestety jeżeli mówimy już o mniejszych pomieszczeniach to wybór będzie wymagał od nas głębszej analizy. Wybór sofy i foteli da większe możliwości aranżacyjne, gdzie dwie sofy stanowią pod tym względem już znacznie większe wyzwanie.

A jaką sofę czy narożnik dokładnie wybrać? Obecnie na rynku najbardziej popularne są modele dwu i trzy osobowe. Wybierając któryś z nich trzeba oczywiście zwrócić baczną uwagę na wymiary. Liczy się bowiem nie tylko długość i szerokość mebla. Dobrze będzie też dokładnie sprawdzić boki sofy – czy przypadkiem niepotrzebnie nie zabierają zbyt dużej ilości cennego miejsca. W przypadku mniejszych pomieszczeń sofę lepiej będzie zastąpić narożnikiem. Da on nam większą przestrzeń do siedzenia nie zabierając przy tym aż tak dużej ilości miejsca.

Dobierając tego rodzaju meble trzeba też od razu odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy nam na meblach rozkładanych które dadzą możliwość spania czy też nie. W małych mieszkaniach jest to dużo lepsze rozwiązanie gdyż pozwala oszczędzić sporo miejsca.

Na sam koniec zastanówmy się jeszcze jakie fotele do salonu wybrać. Jeżeli w waszym domu znajdują się już na przykład młodzieżowe fotele to może warto postarać się aby również te w salonie były do nich podobne. Fotele powinny bowiem być wygodne oraz wysokie. Siadając w fotelu zawsze powinniśmy mieć możliwość bezproblemowego oparcia naszej głowy. Ważne jest też odpowiednio szerokie i długie siedzisko.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *