Czym jest branding i jak pomaga w sprzedaży?

Czym jest branding i jak pomaga w sprzedaży?

Bez dwóch zdań obecnie najlepszymi wynikami finansowymi mogą pochwalić się te marki, które nie tyle co sprzedają usługi czy też produkty ale wraz z tym niosą dla klienta konkretne przeżycia czy emocje. Na dzień dzisiejszy tylko taka technika działania ma realne szanse na zbudowanie z klientem trwałych relacji, które zaowocują w przyszłości. Kluczem zatem do uzyskania takie przywiązania klienta do naszej firmy jest branding. Czym jest branding i jak pomaga w sprzedaży dowiecie się z lektury poniższego artykułu.

branding

branding

Zacznijmy zatem od podstaw i tego czym jest sam brand. Otóż jest to nic innego jak usługa lub też produkt który to jest w stanie wyróżnić się na tle innych rozwiązań konkurencji. Można go łatwo rozpoznać ze względu na to, że niesie ze sobą jakiś konkretny przekaz a jego forma prezentacji jest charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna przez klientów. Myśląc o danym produkcie mają oni w głowie od razu konkretne emocje i odczucia.

Natomiast budowanie świadomości danej marki wśród klientów nazywamy brandingiem. Jest to zatem nic innego jak zbiór metod marketingowych dzięki którym możemy kreować naszą markę i cały czas przypominać klientom o naszym istnieniu.

Skoro wiemy już czym jest branding to musimy sobie jasno powiedzieć, że jest to proces niezwykle czasochłonny i kosztowny. Aby zmienić bowiem sposób postrzegania danej firmy w oczach klientów trzeba nie miesięcy ale najczęściej lat. To jak postrzegana jest twoja firma i co sobą komunikuje zależy od bardzo wielu czynników. Na samym początku działania naszej firmy trzeba zatem dobrze określić to jak chcemy być postrzegani i od podstaw wdrażać strategię która ma nam to zapewnić.

Do budowania brandingu wykorzystuje się różne narzędzia. Od reklam w telewizji czy prasie po bardziej przyziemne. Ostatnio sporym hitem na rynku brandingu są pudełka z nadrukiem. Dostarczenie bowiem do klienta opakowania z logo naszej firmy to znakomity sposób aby budować świadomość naszej marki wśród klientów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *