Jakie formy wysyłki oferować klientom?

Jakie formy wysyłki oferować klientom?

Bardzo często zdarza się, że o tym czy uda nam się sprzedać dany produkt wcale nie decyduje jego cena ale zupełnie inne czynniki. Jak pokazują badania jednym z głównych czynników które mają wpływ na to czy oferowany przez nas towar znajdzie klienta jest to jakie opcje dostawy oferujemy. Dzisiaj postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie jakie formy wysyłki oferować klientom?

wysyłka

wysyłka

Jak zapewne wiecie każdy z klientów ma różne preferencje jeżeli chodzi o to z jakiej formy dostawy chce skorzystać. Część klientów uwielbia obierać swój towar w paczkomatach i wybierają wyłącznie taką formę dostawy. Inni natomiast mają zaufanego listonosza. Znają go od lat i to własnie jego usługom za pośrednictwem Poczty Polskiej ufają najbardziej. Są też tacy którzy uznają wyłącznie dostarczenie towaru za pośrednictwem kuriera. Ten zadzwoni wcześniej aby umówić dokładnie termin i miejsce dostarczenia towaru. Według niektórych badań jeżeli nie oferujesz w swoim sklepie internetowym formy wysyłki którą najbardziej lubi dany klient to możesz mieć niemal pewność, że wybierze on zakup w sklepie który zaoferuje mu taką możliwość. Ograniczając zatem liczbę dostępnych opcji wysyłki narażasz się na utratę potencjalnych klientów.

Mimo to bardzo często zdarza się, że znaczne grono sprzedawców wybiera właśnie wyłącznie jedną lub dwie formy dostawy. Zdarzają się nawet ekstremalne przypadki gdy dostępna jest dostawa wyłącznie za pośrednictwem kuriera. Dlaczego jednak tak się dzieje? Powodów może być oczywiście wiele ale jednym z najczęściej wymienianych będzie zapewne, że zawiedli się oni na danym przewoźniku i nie chcą już mieć z nim nic od czynienia. Niestety w biznesie tego rodzaju podejście jest dużo bardziej szkodliwe niż pomocne. Należy więc wznieść się ponad swoje osobiste animozje i umożliwić klientowi pełen przekrój form dostawy.

Sprzedającym którzy korzystają z jednego przewoźnika i to z nim mają wynegocjowane niższe stawki może wydawać się, że to podejście ma najwięcej sensu. Nic jednak bardziej mylnego. Zwyczajnie nie zdają sobie sprawy z faktu, że każdego dnia tracą potencjalnych klientów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *