Trzy praktyczne sposoby wykorzystania pufy

Pufy kojarzą się nam przede wszystkim z wygodnym, niskim siedziskiem. Ten modny dodatek dekoracyjny do wnętrz ma jednak wiele zastosowań. Warto sobie przypomnieć kilka praktycznych aspektów i ról tego typu siedziska.

Pufy

Pufy do siedzenia

Tradycyjne wykorzystanie pufy to po prostu siedzenie na niej. Zachęca do tego miękkie obicie, niewielka wysokość oraz uniwersalność. Pufy doskonale sprawdzają się jako dodatkowe miejsce do siedzenia, gdy nagle odwiedzą nas goście. Są lekkie, więc łatwo je przesuwać lub przestawiać do tych pomieszczeń, gdzie akurat są potrzebne. Ich gabaryty pozwalają na eksponowanie ich w niewielkich pomieszczeniach bez utraty komfortu i walorów estetycznych. Fotele relaksacyjne z oparciem są jeszcze wygodniejsze, aniżeli kostka albo roller. Dołączone do stolika kawowego lub ławy tworzą miły, nastrojowy kącik do spokojnej rozmowy przy filiżance kawy lub herbaty.

Pufy jako podnóżki

Pufy są świetnym uzupełnieniem kompletów wypoczynkowych. W połączeniu z kanapą, sofa lub tradycyjnymi fotelami tworzą zestaw relaksacyjny. Rolą pufy jest zapewnienie odpoczynku dla zmęczonych nóg. Stopy ułożone na miękkim podnóżku są w idealnej pozycji, by zachować właściwe krążenie w kończynach dolnych. Kostka lub roller jako podnóżek stwarza także możliwość przyjęcia pozycji półleżącej na kanapie, dzięki czemu relaksuje się całe ciało. Fotele relaksacyjne wypełnione granulatem styropianowym są często sprzedawane w kompletach wraz z podnóżkami.

Pufy jako stoliki

Siedziska typu roller, kostka lub klasyczny podnóżek maja zazwyczaj niewielkie rozmiary. Dlatego bez przeszkód można ich używać jako niskiego stolika. Do tej funkcji szczególnie nadają się pufy wykonane na bazie styropianowej kształtki, która jest bardzo stabilna i odporna na wszelkie uszkodzenia. Jeśli pufa jest miękka, wystarczy położyć na niej tacę, a jeśli ma twarde siedzisko, to nie wymaga żadnych działań, aby stać się stolikiem. Takie rozwiązanie jest najbardziej przydatne w sypialni obok łóżka oraz w salonie, gdzie nie zmieścił się stolik kawowy lub ława. Dobrym pomysłem jest także wstawienie pufy jako stolika do pokoju dziecięcego. To siedzisko pozbawione jest bowiem ostrych krawędzi, wiec jest znacznie bezpieczniejsza dla maluchów, aniżeli tradycyjne twarde meble.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *