Jak zabezpieczyć sklep www przed atakami hakerskimi?

Jak zabezpieczyć sklep www przed atakami hakerskimi?

Każdy sprzedawca zajmujący się handlem w sieci powinien mieć świadomość iż jego strona www czy też sklep internetowy są narażone na liczne niebezpieczeństwa. Aby zatem zapewnić bezpieczeństwo swoim klientem należy podjąć pewne działania które będą miały na celu uchronienie się przed atakami ze strony osób trzecich. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak zabezpieczyć sklep www przed atakami hakerskimi.

ataki hakerskie

ataki hakerskie

Po pierwsze należy być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami oraz śledzić wszelkie portale poświęcone bezpieczeństwu w internecie. Portale takie jak niebezpiecznik pozwolą wam na bieżąco monitorować sytuacje dotyczącą zagrożeń w internecie a dzięki temu będziecie mogli już zawczasu zareagować i przygotować się do działania.

Kolejną czynnością która będzie pomagać w ochronie strony przed niebezpiecznymi atakami to zweryfikowanie witryny w Google Search Console. Pozwoli Ci to na bieżąco mieć dostęp do informacji na temat strony. W tym również takich na temat tego iż mogła zostać zainfekowana. Ponadto w razie jakiś nieprawidłowości Google poinformuje Cię mailowo o grożącym niebezpieczeństwie.

Następnym krokiem będzie zainwestowanie w system zabezpieczeń na stronę. Obecnie na rynku mamy do wyboru bardzo wiele rozwiązań mających na celu skupienie się na bezpieczeństwie. Jednym z nich jest na przykład wtyczka do popularnego CMS’a WordPressa o nazwie Wordfence Security. Do jej zalet należy z pewnością fakt iż jest w pełni darmowa i dodatkowo pozwala chronić stronę na kilka sposobów.

Na sam koniec przedstawimy jakie są najpopularniejsze rodzaje ataków hakerskich. Pierwszy opiera się na wstrzyknięciu treści. Polega na dodaniu złośliwego kodu przy pomocy skryptów JavaScript lub też kodu html.

Kolejny rodzaj to ukrywanie treści. Mowa tutaj o umieszczaniu linków do innych stron i ukryciu ich przy pomocy kodu CSS. Wyszukiwarki internetowe będą indeksowały niechcianą treść a my nie będziemy w stanie zobaczyć, że znajdują się one rzeczywiście na stronie.

W przypadku ataków hakerskich trzeba też wspomnieć o przekierowaniach. Wstrzykując złośliwy kod hakerzy będą w stanie przekierować użytkowników do stron zawierających niechciane treści.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *