Dlaczego warto oprzeć biznes internetowy na WordPressie?

Dlaczego warto oprzeć biznes internetowy na WordPressie?

Obecnie bardzo duża ilość różnego rodzaju portali i stron internetowych korzysta z systemu zarządzania treścią jakim jest WordPress. Co sprawia, że to właśnie ten CMS jest tak popularny i chętnie użytkowany? W tym artykule postaramy się wam odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto oprzeć biznes internetowy na WordPressie.

wordpress ecommerce

wordpress ecommerce

Najnowsze statystki jasno wykazują, że z WordPressa w obecnej chwili korzysta ponad siedemdziesiąt milionów użytkowników. Wśród stron które wykorzystują ten CMS można znaleźć zarówno małe blogi które odwiedza jedynie kilkadziesiąt osób miesięcznie jak i ogromne portale takie jak strona Forbes’a.

Przedstawimy zatem kilka powodów dla których to właśnie WordPress cieszy się tak olbrzymią popularnością. Po pierwsze chodzi o pozycjonowanie strony opartej na WordPressie. W obecnych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, że pozycjonowanie jest kluczowym elementem odniesienia sukcesu. I tutaj pojawia się pierwsza przewaga WordPressa. Algorytmy i roboty wyszukiwarki Google bardzo lubią strony oparte na WordPressie. Tego rodzaju witryny są zwyczajnie dużo szybciej indeksowane i zazwyczaj mogą liczyć na wyższe pozycje niż witryny oparte na innych CMS’ach.

 

Oczywiście sama strona oparta na WordPressie nie wystarczy do bycia w pierwszej dziesiątce stron – musi to zostać wsparte innymi działaniami pozycjonerskimi.

Kolejną przewagą stron na WordPressie jest ich darmowa obsługa. Sam system jest całkowicie darmowy co znacząco zmniejsza koszty postawienia i obsługi strony www. Ewentualne dodatkowe opłaty związane mogą być wyłącznie w przypadku wykorzystania płatnych dodatków rozbudowujących funkcjonalność czy też rozbudowanych szablonów graficznych.

 

Innym argumentem przemawiającym na korzyść WordPressa jest jego prostota obsługi. To właśnie dlatego cieszy się on taką popularnością wśród początkujących użytkowników. Praktycznie wszystkie funkcje można wyklikać a ustawienie szaty graficznej to po prostu znalezienie odpowiadającego nam darmowego szablonu i jego zainstalowanie.

Na sam koniec inny bardzo istotny powód popularności WordPressa. Mowa tutaj o pełnym wsparciu dla sklepów online. Wystarczy połączyć WordPress z wtyczką WooCommerce i zyskujemy dostęp do w pełni funkcjonalnej platformy e-commerce. Tego rodzaju sklep internetowy jest nie tylko bardzo przyjazny dla klientów ale również prosty w obsłudze.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *