Jak prawidłowo zapakować przesyłki paletowe?

Jak prawidłowo zapakować przesyłki paletowe?

Najczęściej za pośrednictwem firmy kurierskiej przesyłamy jedynie niewielkie gabarytowo produkty. Elektronikę czy też odzież. Czasami zachodzi jednak konieczność przesłania dużo cięższych przedmiotów. Takich, których waga może przekraczać nawet sto kilogramów. Wtedy trzeba być przygotowanym na wysyłkę towaru na palecie. Właśnie dlatego w niniejszym poradniku podpowiemy wam jak prawidłowo zapakować przesyłki paletowe.

przesyłka paletowa

przesyłka paletowa

Zacznijmy zatem od tego, że odpowiedzialność za prawidłowo przygotowanie produktów do wysyłki zawsze leży po stronie nadawcy. Zatem to my powinniśmy upewnić się, że nasza przesyłka jest gotowa do drogi i dotrze w miejsce docelowe bez uszkodzeń.

Jak zatem podejść do tematu pakowania przesyłek paletowych? Otóż trzeba trzymać się kilku zasad. Trzeba zdawać sobie sprawę, że paleta to drewniana lub metalowa konstrukcja która umożliwia przewożenie towaru przy wykorzystaniu wózków widłowych jak i paletowych. Najczęściej spotykanym typem palet są Europalety. Ich standardowy rozmiar to 120 centymetrów długości, 80 centymetrów szerokości oraz wysokość na poziomie 15 centymetrów. Przyjmuje się, że na palecie nie powinien znaleźć się ciężar większy niż 900 kilogramów a wysokość palety z ładunkiem powinna być mniejsza niż dwa metry.

Kluczowe podczas pakowania palety jest upewnienie się, że odpowiednio zostały zabezpieczone wszystkie ściany ładunku. W tym celu zaleca się obłożenie każdej ze ścianek transportowanego towaru tekturą lub też sklejką. Tak aby uchronić produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Aby jednak taka warstwa ochronna mogła być odpowiednio zaaplikowana należy wykorzystać dodatkowe zabezpieczenie jakim jest folia stretch. Folia ta nie tylko pozwoli zabezpieczyć lepiej towary przed uszkodzeniami ale może też ukryć zawartość przesyłki przez wzrokiem innych. Wystarczy zdecydować się na czarną folię stretch.

Przygotowując paletę do transportu trzeba mieć też na uwadze, że musi znaleźć się ona w miejscu który umożliwi jej bezproblemowy odbiór. Nie da się bowiem załadować przesyłki paletowej bezpośrednio z bloku mieszkalnego lub też miejsca w którym dojazd samochodem jest znacznie utrudniony. Należy zatem mieć to zawsze na uwadze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *