Jak promować lokalny biznes w internecie?

Jak promować lokalny biznes w internecie?

Jeżeli prowadzisz lokalną działalność i chcesz promować się również w internecie to masz sporo szczęścia. Promocja tego rodzaju biznesu nie wiąże się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi ani czasowymi. Wystarczy jedynie dobrze wykorzystać dostępne narzędzia do promocji. Podpowiemy wam zatem dzisiaj jak promować lokalny biznes w internecie.

lokalny biznes

lokalny biznes

Poniżej znajdziecie kilka najbardziej skutecznych metod reklamowania lokalnego biznesu, które pozwolą przyciągnąć uwagę użytkowników. Na samym początku musisz postarać się o utworzenie wizytówki Google. W czasach wszechobecnego dostępu do internetu i urządzeń mobilnych jak smartfony jest to absolutny ,,must have”. W końcu klientowi wystarczy tylko wpisanie wyszukiwanego słowa i już może być pokierowany do naszego sklepu czy też siedziby.

Należy jednocześnie pamiętać iż wizytówkę Google trzeba cały czas rozwijać. Zadbaj o to uzupełniając wszystkie niezbędne informacji takie jak adres, godziny otwarcia firmy, opis waszej działalności w którym uwzględnicie słowa kluczowe oraz niezbędne dane kontaktowe.

Dodatkowo dodanie zdjęć do waszej wizytówki Google pozwoli lepiej zwrócić uwagę klientów i zachęcić do zapoznania się z waszą ofertą.

Ponadto dla dużej liczby osób opinie i recenzje firmy jakie można dodać przy danej wizytówce są bardzo pomocne. Warto więc z czasem poprosić klientów o dodanie kilku zdań na temat naszej firmy.

Innym przydatnym sposobem promowania firmy lokalnej jest użycie geolokacyjnej reklamy na Facebooku. Jak wiadomo Facebook zbiera całą masę informacji o tym co robimy w serwisie oraz jakie treści nas interesują. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne targetowanie reklamy do użytkowników tego serwisu. Fakt ten można idealnie wykorzystać w przypadku lokalnych biznesów. Dzięki temu, że Facebook pozwala tak szczegółowo określić parametry targetowania nic nie stoi na przeszkodzie aby reklama naszej firmy wyświetlała się jedynie osobom znajdującym się w promieniu kilku kilometrów od naszej siedziby.

 

 

Co ciekawe reklama tego rodzaju nie jest też przesadnie kosztowna. Już ustawienie budżetu na poziomie około 10 złotych dziennie może przynieść bardzo dobre rezultaty i znacząco zwiększyć zainteresowanie klientów naszymi usługami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *