Pozycjonowanie stron kiedyś a dziś

Pozycjonowanie stron kiedyś a dziś

W świecie internetowego biznesu wszystko zmienia się w bardzo dużym tempie. To co jeszcze wczoraj było sprawdzoną metodą dzisiaj może nie przynosić już żadnych rezultatów. Idealnym przykładem takiego zjawiska jest pozycjonowanie stron internetowych. Postaramy się więc dzisiaj przeprowadzić krótką analizę tego jak wyglądało pozycjonowanie stron kiedyś a dziś.

pozycjonowanie stron

pozycjonowanie stron

Mimo tego, że wiele rzeczy ulega ciągłym zmianom to można wśród nich wyróżnić też pewne które zawsze pozostają takie same. I tak unikalna i wartościowa zawartość zawsze była i będzie w cenie. Mimo, że dawniej content musiał nieco ustąpić miejsca treści to dzisiaj możemy spokojnie przyjąć, że to linki są w odwrocie a treść jest w stanie obronić się sama. Tendencja ta raczej nie będzie się już zmieniać.
Przyjrzyjmy się też optymalizacji . Działała ona zawsze ale dawniej nie była wymagana a przynajmniej nie w takim stopniu jak jest to dzisiaj. Obecnie bez porządnej optymalizacji naszej witryny raczej nie mamy co myśleć o skutecznym pozycjonowaniu.

Innym zagadnieniem które zmieniło się na przestrzeni lat jest linkowanie z katalogów. Jeszcze kilka lat temu zmasowane linkowanie było całkiem rozsądnym podejściem. Wystarczyło wykupić odpowiednie kody do grup i zalać je niejako naszymi linkami. Dzisiaj podczas dodawania linków do katalogów trzeba już bardzo uważać. Wybiera się jedynie najlepsze i sprawdzone katalogi do których przygotowane zostaną unikalne opisy.

Podobnie wyglądała kwestia z Preclami. Jakiś czas temu stanowiły one podstawę podczas pozycjonowania na tak zwane frazy. Trzeba było jedynie stworzyć synonimizowany tekst z odpowiednimi odnośnikami i umieścić go na tak zwanej farmie precli aby uzyskać doskonałe rezultaty. Obecnie takie działanie jest jednak bardzo niebezpieczne. Dodawać opłaca się tylko do najlepszych i sprawdzonych precli.

Kolejną rzeczą jaka uległa zmianie jest linkowanie na konkurencyjne frazy. Panowało przekonanie, że linkowanie daje najlepsze rezultaty dlatego linkowano masowo. Tysiące linków przekładały się na bardzo wysokie pozycje. Dzisiaj takie działanie najczęściej spotka się z nałożeniem filtru na naszą stronę. Popularna jeszcze niedawno zasada im więcej tym lepiej obecnie musi ustąpić podejściu jakościowemu a nie ilościowemu.

Zmieniło się również samo podejście Google do takich praktyk. Kiedyś filtr od Google stanowił bardzo rzadko spotykane rozwiązanie. Obecnie bardzo łatwo zdobyć tego rodzaju karę.

Na przestrzeni lat zmieniły się również koszty samego pozycjonowania. Oferty wysokich pozycji dla strony za kilkadziesiąt złotych były jeszcze jakiś czas temu normą. Teraz koszty uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarce stale rosną a do tego rozciągnięte są czasowo. O uzyskaniu wysokiej pozycji w krótkim odstępie czasu można zatem zapomnieć.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *