Jak zdobywać linki pod SEO?

Jak zdobywać linki pod SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest już tak proste jak jeszcze kilka lat temu. Teraz bez odpowiednich linków ze stron zewnętrznych nie ma co marzyć o wypozycjonowaniu naszej strony lub sklepu www. Dlatego też w dzisiejszym artykule podpowiemy wam jak zdobywać linki pod SEO.

link building

link building

Jakimi metodami można zatem zdobyć linki? Jak zwykle jest wiele metod jakimi można się posłużyć do tego celu. Począwszy od tych darmowych które można uzyskać w parę chwil poprzez linki kupione i takie uzyskane przez budowę naszego własnego zaplecza. Naturalnie najlepsze efekty przyniosą linki naturalne i to najlepiej w całkiem sporych ilościach. Niestety nie jest to tak proste do uzyskania jak może się na początku wydawać.

Zacznijmy od linków darmowych. Do ich zdobycia można zatem wykorzystać katalogi stron. Są one najczęściej darmowe i umożliwiają zdobycie linków w szybki i prosty sposób. Nie można jednak przesadzać z ich ilością.

Kolejną metodą są tak zwane presell pages czyli popularnie zwane precle. Mowa tutaj o stronach na których za darmo lub też niewielką opłata zamieścić artykuł w którym będą znajdować się odnośniki do naszej witryny.

Inną metodą na zdobycie darmowych linków jest wykorzystanie for dyskusyjnych  oraz blogów. Następnie możemy skorzystać z możliwości kupienia linków – tutaj wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy oraz jakich efektów oczekujemy.
Następną opcją jest zakup artykułu sponsorowanego na stronie o zbliżonej tematyce do naszej własnej.

Jeżeli natomiast posiadamy własne zaplecze to możemy rozważyć właśnie umieszczenie linków na naszym własnym zapleczu lub też możliwość wymiany linkami z innymi stronami. Na naszej stronie umieszczamy link do strony jaką chce pozycjonować nasz partner a w zamian na jego witryny trafia link do naszej strony.

Należy tutaj zaznaczyć, że tego rodzaju system wymiany linków jest najczęściej wykorzystywany jako swoistego rodzaju wzmocnienie a nie jedynie źródło linków. Tego rodzaju wymiana najczęściej służy wzmocnieniu naszego zaplecza a nie bezpośrednio stron które pozycjonujemy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *