Designerskie pufy o nietypowych kształtach

Pufy to nowoczesne siedziska wypełnione granulatem styropianowym. Ich główną zaletą jest to, że siedzisko dopasowuje się do użytkownika, co zapewnia wysoki komfort siedzenia lub leżenia. Najciekawsze modele worków sako to designerskie pufy o nietypowych kształtach, które idealnie pasują do nowoczesnego i industrialnego stylu.

designerskie pufy naoki

Designerskie pufy: zastosowanie

Wiele osób waha się przed zakupem takich mebli jak designerskie pufy, ponieważ uważają, że pasują one tylko do nowoczesnych aranżacji. Tymczasem takie siedzisko potrafi odmienić klasyczny salon, gdyż idealnie sprawdza się w stylu eklektycznym, łączącym wiele stylów. Trzymając się zasady eklektyzmu możemy dowolnie aranżować przestrzeń, nie obawiając się dekoratorskiej wpadki. W prywatnym mieszkaniu nietypowe kształty pufy czy worka sako najlepiej prezentują się w salonie i w pokojach młodzieżowych. Natomiast w przestrzeni publicznej warto wyeksponować je  w poczekalniach różnego typu, salach zabaw i w klubach malucha. Coraz częściej na zakup ciekawych siedzisk typu pufa czy worek sako decydują się placówki oświatowe i ośrodki lecznicze.

Designerskie pufy: właściwości

Wyróżnikiem nowoczesnego worka sako, fotela relaksacyjnego lub pufy jest przede wszystkim nietypowy kształt.  Wypełnienie fotela granulatem styropianowym pozwala na dowolne kształtowanie siedziska. Co więcej, brak sztywnego stelaża wyzwala zarówno w projektantach, jak i w użytkownikach puf, niezwykłą kreatywność. Miłośnicy jogi, medytacji, pilates i ćwiczeń fizycznych mogą na pufach oddawać się swojemu hobby, ponieważ granulat ma właściwości izolacyjne i chroni użytkowników przed kontaktem z zimnym podłożem. Cennym atutem, jaki posiadają designerskie pufy, jest zdejmowany zewnętrzny pokrowiec, który w razie potrzeby można uprać. Podwójnie zabezpieczenie w postaci zamka i rzepów chroni natomiast wewnętrzny pokrowiec przed przypadkowym otwarciem. Nie trzeba się więc obawiać, że granulat wysypie się niespodziewanie podczas wesołych zabaw dzieci na pufach.

Designerskie pufy: aranżacje

Nowoczesne kształty designerskich puf skłaniając dekoratorów wnętrz do tworzenia śmiałych aranżacji. Szeroka paleta barw, modne wzornictwo, ciekawa forma oraz najnowsze materiały stanowią niezwykłą zachętę, aby wykorzystać je w aranżacji wnętrza. Największe pole do popisu w tym względzie dają wspomniane powyżej style: eklektyczny, nowoczesny i industrialny. Niemniej spotyka się także nowoczesne, designerskie siedziska w stylu skandynawskim, retro i boho.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *