Jak wykorzystać komunikatory mobilne w marketingu?

Jak wykorzystać komunikatory mobilne w marketingu?

Nasz świat ciągle się zmienia. Ewolucji ulegają również sposoby w jaki komunikujemy się między sobą. Dzisiaj rozmowy za pośrednictwem komunikatorów mobilnych stały się już bardzo powszechne zwłaszcza wśród dzieci oraz młodzieży. Co istotne mobilne komunikatory mają też bardzo duży potencjał jeżeli chodzi o reklamę i marketing. Podpowiemy wam dziś zatem jak wykorzystać komunikatory mobilne w marketingu.

komunikatory mobilne

komunikatory mobilne

Zacznijmy jednak od początku i przyjrzyjmy się czym rzeczywiście są komunikatory mobilne. To nic innego jak narzędzia które wykorzystujemy do przesyłania zdjęć, filmów czy też prowadzenia rozmów tekstowych. Komunikatory mobilne są w pełni darmowe i nie kosztują nas w odróżnieniu od wysłania wiadomości sms nic.

Komunikatory mobilne to odpowiedź rynku na ciągle wzrastające tempo życia oraz coraz to bardziej rozpowszechniony dostęp do internetu. Obecnie na rynku do ścisłej czołówki najbardziej chętnie używanych komunikatorów należy zaliczyć WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Telegram, Messenger oraz Signal.

Dla nas jednak najważniejsze jest to iż komunikatory tego rodzaju dają szansę dotarcia do potencjalnego klienta niemal natychmiast. Firmy mogą zatem informować klientów o dostępnych promocjach, nowościach czy też wydarzeniach. Co też istotne, za pośrednictwem komunikatorów może też bardzo sprawnie prowadzić obsługę klienta. Już bardzo wiele firm pozwala klientom na konsultacje ze specjalistami za pośrednictwem WhatsApp czy też Messengera.

Z dnia na dzień liczba użytkowników komunikatorów mobilnych stale wzrasta. Eksperci przewidują, że już wkrótce będą one miały szanse wyprzeć tradycyjne wiadomości sms i mms.

Wszystko dzięki prostocie ich użytkowania oraz łatwości w nawiązywaniu kontaktu. Przykładowo WhatsApp pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne oraz tekstowe oraz wymieniać wszystkiego rodzaju multimedia. Ponadto wysyłane wiadomości są w pełni szyfrowane.  Również bardzo popularny Skype cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm. Można już dość często spotkać się iż duże marki umożliwiają kontakt z działem technicznym lub też infolinią nie tylko za pośrednictwem tradycyjnego numeru telefonu ale również za pośrednictwem tego właśnie komunikatora.

Przyszłość komunikacji klient – firma leży więc obecnie właśnie po stronie komunikatorów mobilnych. Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy wam w tym artykule jak wykorzystać komunikatory mobilne w marketingu waszej firmy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *