Jak zoptymalizować czas ładowania się strony www

Jak zoptymalizować czas ładowania się strony www

Użytkownicy internetu stali się na przestrzeni lat bardzo wymagający oraz wybredni. W związku z tym nie tolerują oni stron które wczytują się wolno. Co istotne samo Google już jakiś czas temu oficjalnie potwierdziło, że czas w jakim wczytywana jest strona stanowi jeden z istotniejszych elementów składowych podczas oceny wartościowości witryny przez algorytmy wyszukiwarki. Sprawia to, że czas wczytywania się strony ma nie tylko przełożenie na pozycjonowanie stron www ale również bezpośrednio na User Experience. W związku z tym w tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak zoptymalizować czas ładowani się strony www.

Jak zoptymalizować czas ładowania się strony www

Jak zoptymalizować czas ładowania się strony www

Pierwszym krokiem do optymalizacji czasu wczytywania się strony internetowej powinno być zmniejszenie rozmiaru grafik oraz implementacja dynamicznego ładowania się zdjęć. W tym celu najlepiej posłużyć się specjalną wtyczką, która będzie optymalizować za nas jakość zdjęć bez utraty ich jakości lub też od razu wrzucać na serwer zdjęcia po bezstratnej kompresji.

Kolejnym krokiem powinno być pozbycie się nieużywanych wtyczek. W przypadku popularnych systemów CMS takich jak WordPress czy Joomla praktycznie zawsze za funkcjonalność serwisu odpowiadają wtyczki. Jeżeli jednak na przestrzeni czasu instalowałeś takie z jakich już nie korzystasz to jak najszybciej się ich pozbądź. Mogą one bowiem negatywnie wpływać na szybkość działania strony www.

W celu optymalizacji strony dobrze jest również pozbyć się zbędnych przekierowań. Każde przekierowanie to bowiem zabieranie cennych zasobów serwera. Zbadaj zatem witrynę pod kątem zbędnych przekierowań i postaraj się je usunąć.
Inną metodą, która może poprawić działanie strony www jest wykorzystanie pamięci podręcznej. Sprawdź zatem czy funkcja cache dla twojej strony internetowej została poprawnie ustawiona.

W celu przyśpieszenia działania strony wart też pomyśleć nad kompresją kodu skryptów JavaScript czy też CSS. Postaraj się zatem usunąć zbędne znaki, spacje czy też komentarze. Natomiast w plikach JavaScript w miarę możliwości skróć nazwy zmiennych. Aby przeprowadzić takie modyfikacje możesz posłużyć się dostępnymi w sieci narzędziami do minifikacji.

Na sam koniec możesz pomyśleć o zmianie hostingu na taki o lepszych parametrach. Dedykowany serwer pozwoli ci skorzystać z większych zasobów i przyśpieszyć działanie strony.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *