Co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki?

logistyka

Co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki?

Obecnie konsumenci mają bardzo wygórowane wymagania odnośnie zakupów w internecie. Nie tylko zależy im na bardzo niskich cenach i przyjaznej obsłudze. Chcą też aby przesyłka dotarła do nic możliwie jak najszybciej. Z tego też względu tak istotna jest praca magazynu w każdej firmie. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki.

logistyka
logistyka

Obecnie klienci oczekują, że przesyłka dotrze do nich w przeciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Optymalnie jednak jest aby przyszła ona już w czasie 24 godzin od złożenia zamówienia. Czas tak szybkiej realizacji zależy tutaj jednak nie tylko od sprawnej firmy kurierskiej ale także tego jak szybko nasz dział logistyki będzie w stanie przygotować paczkę.

Aby było możliwe szybkie i sprawne wysyłanie towaru do klientów niezbędne jest posiadanie dobrze wyposażonego magazynu. Bez odpowiednich akcesoriów do pakowania i wysokiej jakości opakowań nie można myśleć o sprawnej wysyłce produktów. Przestój na jednym etapie pakowania może potem odbić się na wszystkich kolejnych sprawiając, że pakowanie może niepotrzebnie się wydłużyć. Dobrze zatem jest zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół. Twój magazyn musi zatem być wyposażony w takie rzeczy jak tektura, folia bąbelkowa, folia stretch czy też wypełniacze takie jak skropak. Zadbaj również o to aby posiadać pudełka w różnych rozmiarach. Staraj się potem aby było ono dostosowane jak najbardziej do wielkości wysyłanego towaru. Pozwoli to na duże oszczędności w przypadku gdy rozliczenie z firmą kurierską odbywa się na zasadzie gabarytów przesyłki.

Samo pakowanie to jednak nie wszystko. Również towary znajdujące się na magazynie powinny być logicznie ułożone. W przypadku małych sklepów, gdzie towar mieści się w jednym pomieszczeniu nie będzie z tym większego problemu. Sprawa przedstawia się jednak zupełnie inaczej w przypadku dużych serwisów gdzie ilość produktów sięga tysięcy sztuk. Tam kluczowe jest logiczne rozmieszczenie produktów. Podzielenie ich na strefy. Tak aby pracownik nie musiał niepotrzebnie pokonywać zbyt dużych odległości.