Co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki?

Co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki?

Obecnie konsumenci mają bardzo wygórowane wymagania odnośnie zakupów w internecie. Nie tylko zależy im na bardzo niskich cenach i przyjaznej obsłudze. Chcą też aby przesyłka dotarła do nic możliwie jak najszybciej. Z tego też względu tak istotna jest praca magazynu w każdej firmie. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam co zrobić aby przyśpieszyć proces pakowania towaru do wysyłki.

logistyka

logistyka

Obecnie klienci oczekują, że przesyłka dotrze do nich w przeciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Optymalnie jednak jest aby przyszła ona już w czasie 24 godzin od złożenia zamówienia. Czas tak szybkiej realizacji zależy tutaj jednak nie tylko od sprawnej firmy kurierskiej ale także tego jak szybko nasz dział logistyki będzie w stanie przygotować paczkę.

Aby było możliwe szybkie i sprawne wysyłanie towaru do klientów niezbędne jest posiadanie dobrze wyposażonego magazynu. Bez odpowiednich akcesoriów do pakowania i wysokiej jakości opakowań nie można myśleć o sprawnej wysyłce produktów. Przestój na jednym etapie pakowania może potem odbić się na wszystkich kolejnych sprawiając, że pakowanie może niepotrzebnie się wydłużyć. Dobrze zatem jest zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół. Twój magazyn musi zatem być wyposażony w takie rzeczy jak tektura, folia bąbelkowa, folia stretch czy też wypełniacze takie jak skropak. Zadbaj również o to aby posiadać pudełka w różnych rozmiarach. Staraj się potem aby było ono dostosowane jak najbardziej do wielkości wysyłanego towaru. Pozwoli to na duże oszczędności w przypadku gdy rozliczenie z firmą kurierską odbywa się na zasadzie gabarytów przesyłki.

Samo pakowanie to jednak nie wszystko. Również towary znajdujące się na magazynie powinny być logicznie ułożone. W przypadku małych sklepów, gdzie towar mieści się w jednym pomieszczeniu nie będzie z tym większego problemu. Sprawa przedstawia się jednak zupełnie inaczej w przypadku dużych serwisów gdzie ilość produktów sięga tysięcy sztuk. Tam kluczowe jest logiczne rozmieszczenie produktów. Podzielenie ich na strefy. Tak aby pracownik nie musiał niepotrzebnie pokonywać zbyt dużych odległości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *