Jakie narzędzia analityczne dla marketingowca?

Jakie narzędzia analityczne dla marketingowca?

Marketing to taka dziedzina która wymaga ciągłego śledzenia nowości oraz zmieniających się trendów. Należy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami jakie można zaobserwować na rynku. A do ich obserwacji służą liczne programy i narzędzia analityczne. Postaramy się wam podpowiedzieć jakie narzędzia analityczne dla marketingowca w obecnych czasach są całkowicie niezbędne aby odnieść sukces.

marketing

marketing

Analityka w przypadku marketingu jest niezbędna aby móc dobrze zaplanować działania i prowadzone kampanie oraz optymalizować te już funkcjonujące. Pierwszym narzędziem bez którego nie można się obejść to Google Analytics. Dzięki niemu możemy uzyskać wszystkie interesujące nas informacje na temat profilu naszego odbiorcy, jego zachowania na stronie oraz konwersji. Co bardzo istotne Google Analytics posiada również możliwość połączenia z innymi zewnętrznymi narzędziami takimi jak Google Search Console czy też Google Adwords.

Innym bardzo przydatnym narzędziem jest HotJar. Jest ono bardzo pomocne podczas projektowania i sprawdzania UX. Dzięki niemu możliwe jest przechwytywanie sesji użytkowników i późniejsze ich odtworzenie. Pozwala to dokładnie prześledzić jak zachowują się dani użytkownicy którzy odwiedzili naszą stronę. Inną ciekawą opcją tego narzędzia jest ustalanie sekwencji kroków a następnie mierzenie w jakim stopniu użytkownicy je wykonują. Narzędzie HotJar jest niezwykle pomocne podczas przeprowadzania testów typu A/B.

Kolejnym wartym uwagi narzędziem jest FastTony.es, które służy w głównej mierze do precyzyjnego targetowania reklam na Facebooku jak i Instagramie. Ma ono znacznie więcej możliwości niż podstawowy panel Facebook Ads czy też Power Editor.

Innym narzędziem które ma bardzo duży potencjał jest Sentione. Pozwala ono zdobyć pokaźną wiedzę na temat aktywności internautów. Pozwala śledzić dowolną frazę pojawiającą się w internecie, dzięki czemu wiemy o czym dokładnie w danym momencie dyskutują internauci.

Na sam koniec zostawiliśmy Semstorm czyli narzędzie przeznaczone dla specjalistów SEM czyli wyszukiwarkowym marketingiem. Narzędzie to pozwala poznać jaka jest obecnie popularność poszczególnych fraz kluczowych lub też na jakie frazy pozycjonuje się konkurencja. Co ważne jest ono opracowane z myślą o polskim rynku sprzedażowym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *