Jak pozycjonować nową firmę?

Jak pozycjonować nową firmę?

Założenie własnej firmy jest coraz prostsze dzięki licznym ułatwieniom i regulacjom prawny. Nowa działalność wiąże się też z uruchomieniem własnej strony www oraz założeniem profilów w mediach społecznościowych. Gdy już wszystko będzie przygotowane można zacząć budować swoją pozycję wśród klientów. Najlepszą drogą do tego celu będzie uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. W tym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć jak pozycjonować nową firmę w internecie.

seo nowa firma

seo nowa firma

Pierwszym krokiem powinno być wykonanie audytu SEO. Polega on na analizie strony i określeniu jakie elementy należy poprawić a jakie udoskonalić aby dana strona mogła cieszyć się wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania. Audyt SEO pozwoli również ustalić jakie słowa kluczowe będzie najlepiej wybrać aby można było odnieść sukces.

Kolejnym krokiem powinna być analiza konkurencji. Trzeba zatem bacznie przyjrzeć się jak wyglądają działania podejmowane przez liderów w danej branży. Przydatna będzie również analiza stron o podobnej do naszej tematyce. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować czy dobór słów kluczowych był słuszny czy też może potrzebna będzie ich korekta.

Gdy będziemy mieli już pogląd na to jak przedstawiają się działania naszych konkurentów na rynku można przejść do działań polegających na uzupełnieniu naszej witryny firmowej treścią. Publikowane artykułu i teksty muszą oczywiście być nasycone wybranymi przez nas wcześniej słowami kluczowymi. Słowa kluczowe muszą koniecznie znaleźć się w nagłówkach, metadanych jak i opisie strony.

Dość sporym błędem, który popełniany jest przez właścicieli nowych firm jest publikowanie nieprofesjonalnej treści co może obniżyć pozycję strony w wyszukiwarkach. Trzeba zatem postarać się aby wszystkie publikacje były merytoryczne i poprawnie przygotowane.

Innym istotnym czynnikiem będą działania typu off site. Mowa tutaj o pozyskiwaniu wartościowych linków do naszej strony. Mogą one pochodzić zarówno z serwisów zapleczowych jak i social media czy też for internetowych.

Na samym początku działalności warto rozważyć również inwestycję w kampanię AdWords. Jest to płatna forma reklamy ale na samym początku działalności sprawdzi się znakomicie jako źródło pozyskiwania klientów.

Na sam koniec nie należy zapomnieć o założeniu profilu Google Moja Firma. Pozwoli ona klientom w łatwy sposób odnaleźć nas w internecie po wpisaniu danej frazy. Przykładem może być  https://e-hurtownia-opakowan.pl której wizytówka wyświetla się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu frazy Hurtownia Opakowań.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *