Jakie są korzyści z reklamy firmy na Facebooku?

Jakie są korzyści z reklamy firmy na Facebooku?

W obecnym momencie aby dotrzeć do klienta trzeba nie tylko oferować atrakcyjną cenę za produkt lub usługę ale również odpowiednio zareklamować swoją firmę. Istnieje bardzo wiele sposobów na skuteczną reklamę. Jednym z nich jest wykorzystanie potencjału jakie stwarzają media społecznościowe. W tym artykule postaramy się zatem przekonać was jakie są korzyści z reklamy firmy na Facebooku.

facebook ads

facebook ads

Po pierwsze Facebook to optymalny wybór medium gdyż jak pokazują statystyki to właśnie tam klienci spędzają najwięcej czasu. Baza użytkowników Facebooka to już blisko 2 miliardy osób. Jak więc widać potencjał reklamowy jest ogromny.

Ponadto wykorzystanie Facebooka pozwala dotrzeć do odpowiedniej dla twoich usług lub produktów grupy docelowej klientów. Dzięki udostępnionym przez Facebook narzędziem jesteś bowiem w stanie dokładnie sprecyzować kto ma być odbiorcą twoich reklam. Możesz sprecyzować zarówno dane demograficzne jak i zainteresowania osób którym zostanie wyświetlona reklama.

Oprócz tego reklama na Facebooku może pochwalić się stosunkowo dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Jeżeli dysponujesz skromnym budżetem nic nie stoi na przeszkodzie abyś ustawił dzienny budżet na 5 złotych lub mniej. Żadne inne medium nie oferuje tak niskiego kosztu reklamy.

Inną zaletą reklam na Facebooku jest fakt iż do ich przygotowania i wdrożenia nie potrzebujesz szczególnych umiejętności. Cały interfejs odpowiedzialny za przygotowanie reklamy jest bardzo prosty i intuicyjny. Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano oczywiście specjalne narzędzie czyli Menadżera Reklam.

 

Reklama na Facebooku to doskonały sposób aby budować świadomość twojej marki wśród klientów. Prezentowanie produktów czy też usług na różnych osiach czasu pozwala klientom zapoznać się z twoją ofertą tak aby zapadła im w pamięć na dłużej.

Nie bez znaczenia jest również to iż będziesz miał możliwość analizy i mierzenie rezultatów przeprowadzonych kampanii reklamowych za pośrednictwem Facebooka. Każda reklama posiada osobne statystyki prezentujące ilość kliknięć, zasięg kampanii oraz inne cenne dane. Odpowiednio je analizując będziesz w stanie przygotować później jeszcze bardziej skuteczne reklamy skierowane do swoich klientów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *