Na co zwrócić uwagę zakładając sklep www?

Na co zwrócić uwagę zakładając sklep www?

Większość osób rozważających rozpoczęcie sprzedaży w internecie w pierwszej kolejności myśli o założeniu sklepu internetowego. Jest to bardzo słuszne podejście gdyż sklep www stanowi doskonały sposób na sprzedaż na własnych zasadach. Przed tym jednak gdy sklep www powstanie trzeba rozważyć wiele ważnych kwestii – takich jak administracja, promocja strony czy też bezpieczeństwo transakcji. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć na co zwrócić uwagę zakładając sklep www.

sklep online

sklep online

Pierwszą kluczową decyzją jest wybór silnika sklepu. Wybór ten jest mało istotny dla samych użytkowników ale kluczowy dla komfortu administracją sklepem. Wybór powinien być podyktowany ilością produktów oraz budżetem firmy. Do jednych z popularnych platform i silników na których można postawić sklep zaliczyć trzeba na pewno Magento oraz Prestashop.

Kolejną ważną kwestią jest sposób płatności. Istotne jest aby zaoferować klientom jak najbardziej różnorodne formy płacenia za towar. Oprócz tradycyjnego przelewu i zapłaty przy odbiorze warto wprowadzić płatność kartą czy też Blikiem. Duża możliwość wyboru sposobów płatności wpłynie pozytywnie na komfort i zadowolenie klienta.

Następnym zagadnieniem które należy rozważyć to bezpieczeństwo użytkowników. Mowa tutaj o danych klienta które będziemy posiadać. Aby zatem zadbać o ich bezpieczeństwo trzeba  pomyśleć nad wdrożeniem certyfikatu SSL oraz mieć świadomość iż cały czas będziemy musieli aktualizować nasz sklep oraz jego moduły tak aby być na bieżąco ze wszystkimi poprawkami zabezpieczeń.

Przed założeniem sklepu powinniśmy również pomyśleć o tym jak będziemy analizować zbierane przez nas dane. Jednym z pierwszych narzędzi jakie można do tego celu wykorzystać powinien być Google Analytics. Będzie on pozwalał śledzić źródło pochodzenia odwiedzających sklep klientów oraz badać współczynnik konwersji.

Zanim stworzymy sklep www trzeba też rozważyć jaką formę reklamy wybierzemy. W sieci jest bardzo wiele sklepów które oferują podobne usługi czy towary a walka niską ceną wcale nie gwarantuje sukcesu nad konkurencją. Trzeba zatem zadbać o odpowiednią reklamę – może być ona przeprowadzona za pośrednictwem social media lub też przy wykorzystaniu Google AdWords.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *