Jak pozyskać klienta?

Jak pozyskać klienta?

Aby odnieść sukces w internetowym biznesie trzeba przyciągnąć do siebie klientów. Wydaje się to banalnie proste ale takim wcale nie jest. Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie jak pozyskać klienta?

jak pozyskać klienta

jak pozyskać klienta

Najprostszą odpowiedzią będzie – poprzez użycie odpowiednich środków reklamowych. Pierwszym z nich może być na przykład reklama behawioralna. Już podstawowe reklamy dostępne za pomocą platformy Facebook Ads pozwalają nam na behawioralne targetowanie. Mamy zatem możliwość skierowania reklamy do bardzo specyficznej grupy odbiorców.

 

W tym miejscu warto podkreślić różnice między reklamą Facebook Ads a Google AdWords. Ta pierwsza trafia bowiem głównie do osób które interesują się danym tematem ale niekoniecznie szukają konkretnego produktu lub usługi.

Innym sposobem na znalezienie odpowiedzi na pytanie jak pozyskać klienta jest użycie remarketingu. Na czym to polega? W wielkim uproszczeniu klient który już raz odwiedził nasz sklep internetowy będzie później dostawał reklamy z naszymi produktami. O ile w przypadku Google Adwords jest to niezwykle proste w działaniu to już w odniesieniu do kampanii tego typu na Facebooku mogą pojawić się pewne trudności – skorzystać z zewnętrznych narzędzi, które ułatwią ustawienie tego rodzaju kampanii.

Kolejną metodą będzie wykorzystanie custom i lookalike audience. Podstawowe wersje reklam na platformie Facebook Ads posiadają pewne ograniczenia. Czasami niezwykle trudno jest dotrzeć do pewnych ściśle określonych grup docelowych. Na całe szczęście od jakiegoś czasu można tworzyć też kampanie custom i lookalike audience, które pozwalają na targetowanie reklam w niezwykle precyzyjny sposób.

I tak w przypadku typu reklam custom audience grupa docelowa tworzona jest przy wykorzystaniu adresów mailowych lub też ID kont na facebooku. W przypadku lookalike audience mamy do czynienia z grupą odbiorców podobnych do tej określonej przez nas. Algorytm Facebooka wybiera tych najbardziej zbliżonych do naszych wymagań.

 

Trzeba też podkreślić, że oba wspomniane sposoby targetowania możliwe są do uruchomienia wyłącznie za pośrednictwem Power Editora. Podpowiemy też, że reklamy typu lookalike można z powodzeniem wykorzystać na przykład do promowania różnego rodzaju aplikacji mobilnych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *