Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela?

Siedzący tryb pracy to w przypadku większości osób stan konieczny. Nic na to nie poradzimy, że codziennie po kilka godzin musimy spędzać przed ekranem komputera. Warto jednak postarać się aby ten czas nie był szkodliwy dla naszego kręgosłupa. W tym celu dobrze jest pomyśleć o doborze odpowiedniego fotela. W tym artykule podpowiemy wam zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela.

fotele

fotele

Zacznijmy od tego, że dobry fotel powinien dać nam komfort pracy oraz odpowiednie podparcie najważniejszych części ciała. Tak jak fotele młodzieżowe ( http://pufy.pl/fotele/75-fotel-active.html ) do pokoju dziecka czy fotele wypoczynkowe do salonu tak i tutaj liczy się nasz komfort i odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Z tego względu oparcie i samo siedzisko to dwa najbardziej newralgiczne elementy każdego fotela.

I tak w przypadku tego pierwszego powinno być ono odpowiednio wyprofilowane. Chodzi tutaj aby po zajęciu miejsca na siedzisku pozycja naszego ciała była w jak najbardziej sprzyjającej odciążeniu kręgosłupa pozycji. Dobry profil oparcia niejako wymusi na nas aby utrzymywać poprawną sylwetkę ( najlepiej aby kręgosłup był wtedy wygięty na kształt litery S ). Dodatkowe uwypuklenie które znajdzie się na wysokości odcinka krzyżowo-lędźwiowego będzie sprzyjać lepszemu komfortowi siedzenia.

Trzeba też uważać aby samo siedzisko nie było zbyt głębokie. Musi być stosunkowo miękkie aby osoba która go używa nie zapadała się w fotelu ale miała odpowiednio komfort użytkowania. W przypadku siedziska dobrze jeszcze zwrócić uwagę na jego wysokość. Prawidłowa pozycja na siedzisku jest wtedy gdy nasze nogi będą zgięte w kolanach pod kątem prosty a stopy ułożone na podłodze. Wtedy ma miejsce optymalna dystrybucja ciężaru naszego ciała i nie narażamy się na choroby związane z wadą postawy.

Oprócz tego warto aby fotel biurowy posiadał podłokietniki. Będą one pomocne podczas wprowadzania tekstu na klawiaturze. Wtedy to właśnie ramiona powinny swobodnie na nich spoczywać. Pozwoli to odciążyć nadgarstki. Jeżeli zatem mamy taką możliwość wybierzmy fotel z regulacją wysokości podłokietników.

Dobrze również aby fotel był wyposażony w zagłówek. Najlepiej taki z regulacją wysokości oraz kąta pochylenia. Pomoże on nam odciążyć mięśnie szyjne i zadbać o lepszy komfort pracy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *