Rola linków dofollow i nofollow w pozycjonowaniu sklepu www

Rola linków dofollow i nofollow w pozycjonowaniu sklepu www

W skład prac z zakresu pozycjonowania danego sklepu www wchodzą nie tylko takie czynności jak publikacja wpisów zawierających dane słowa kluczowe. Bardzo istotne jest też pozyskiwanie odpowiednich linków kierujących do naszej strony. Dzięki takim działaniom odwiedzający jakąś inną stronę będą mieli okazję przejścia na stronę danego sklepu i zapoznania się z ofertą. Wysokiej jakości zewnętrzne linki mają też bezpośrednie przełożenie na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania. Wstawione odnośniki do danej strony mogą posiadać jeden z dwóch atrybutów – dofollow oraz nofollow. W tym artykule wyjaśnimy jak jest rola linków dofollow i nofollow w pozycjonowaniu sklepu www.

Do-follow-No-follow

Do-follow-No-follow

Oba wspomniane pojęcia odnoszą się do atrybutu danego linku. Tego rodzaju atrybuty są brane pod uwagę przez roboty indeksujące strony www. Kiedy więc robot trafi na link typu dofollow to rozpoczyna się proces przekazania części wartości strony na której umieszczony został link do strony do której kieruje. Jako efekt część wartości strony gdzie znajduje się tego rodzaju odnośnik zostanie przekazany twojej witrynie.

Panuje więc przekonanie, że linki dofollow bardzo pozytywnie wpływają na pozycjonowanie sklepu www lecz już w przypadku atrybutu nofollow takie linki nie wnoszą nic a być może nawet przeszkadzają w pozycjonowaniu. Jak się okazuje jest to bardzo błędne myślenie i oba atrybuty spełniają swoją określoną rolę w całym tym procesie.

Jakie zalety wynikają ze stosowania linków dofollow? Otóż jest to wspomniane już przekazanie części mocy danej strony jak i przekazanie zaufania lub też jego braku. Jeżeli odnośnik do twojej strony znajduje się na witrynie z wysokim wskaźnikiem Trust Rank to automatycznie twoja strona zyska na zaufaniu w oczach wyszukiwarki. Działa to też jednak w drugą stronę i umieszczenie dofollow na stronie podejrzanej może rzucić złe światło na twoją witrynę www.

Co jednak z linkami nofollow? Umieszczenie tego rodzaju atrybutu w linku powoduje, że roboty wyszukiwarki nie muszą już odwiedzać strony do której dany link prowadzi. Według specjalistów od SEO jednak nawet takie odnośniki zbierają pewną wartość wskaźnika odwiedzin o witrynie gdzie link został umieszczony. Linki nofollow przyczyniają się więc do pozycjonowania w małym stopniu ale pozwalają generować ruch.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *