Jak firmowy blog pomaga w sprzedaży?

Jak firmowy blog pomaga w sprzedaży?

Żyjemy w czasach gdy coraz to więcej osób poświęca swój wolny czas na komunikację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Coraz bardziej przyzwyczajamy się do bardzo krótkich treści jakie oferują nam tego rodzaju serwisy. Gdzie jest zatem miejsce na dłuższe treści, które niosą ze sobą wartość merytoryczną. Najczęściej są one prezentowane za pośrednictwem bloga. W tym artykule podpowiemy wam jak firmowy blog pomaga w sprzedaży.

blog firmowy

blog firmowy

Głównym zadaniem firmowego bloga jest umożliwienie komunikacji miedzy firmą a klientami. Coraz częściej klienci szukają dodatkowych informacji na temat danego produktu lub też usługi. Właśnie na blogu mogą znaleźć informacje na ten temat. Co warte odnotowania blog z dużą liczbą unikalnych wpisów i wartościowych treści pomoże znaleźć się naszej stronie czy też sklepowi online wyżej w wynikach wyszukiwania a to już może znacząco pomóc nam w sprzedaży. Dodatkowo firmowy blog pomaga kreować wizerunek eksperta.  Wysokiej jakości artykułu pomagające rozwiązać realne problemy użytkowników pozwolą utrwalić twoją pozycję na rynku jako eksperta w danej branży. Jak więc widać blog firmowy ma bardzo duże znaczenie w oczach klientów i z pewnością pomoże w uzyskaniu lepszych wyników sprzedaży.

Zastanówmy się jednak jak prowadzić takiego bloga aby przyniósł on jak najlepsze rezultaty. O czym pisać na firmowym blogu? Jeżeli chodzi o tematy na artykułu to można powiedzieć, że jest to główny problem większości firm. Rozwiązanie tego problemu jest jednak stosunkowo banalne. Należy wybierać takie tematy na które mamy rzeczywiście coś ważnego do powiedzenia. Pisanie na temat rzeczy o których nie mamy pojęcia może jedynie doprowadzić do merytorycznych błędów a tym samym popsuć wizerunek eksperta który staramy się stworzyć.

Kolejny dylemat dotyczy tego jak często publikować wpisy na blogu. Ogólnie można przyjąć, że panuje tutaj spora dowolność. Nie należy jednak przesadzać w żadną ze stron. Nie starajmy się więc zasypywać użytkowników zbyt dużą liczbą publikacji oraz nie publikujmy też od wielkiego święta. Najlepiej będzie ustalić pewien harmonogram którego będziemy się trzymać.

Pamiętajmy również aby nasze publikacje zawsze spełniały kilka warunków. Warto aby ich temat był dobrze zaplanowany i dobrany. Wszystkie wpisy powinny być merytoryczne i wnosić jakąś wartość dodaną dla klienta. Ponadto upewnijmy się, że nasze treści będą unikalne. Zwróćmy też uwagę aby nasz wpis był odpowiednio nasycony słowami kluczowymi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *