Nowoczesne meble do salonu: bestsellery roku 2017

Podsumowanie roku 2017 w branży meblarskiej przynosi ciekawe i zaskakujące wnioski na temat wyborów konsumenckich. Tegorocznymi bestsellerami okazały się nowoczesne meble do salonu takie jak: fotele relaksacyjne, pufy oraz worki sako.

nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble do salonu: właściwości i zastosowanie

Polscy konsumenci zagłosowali jednoznacznie za pomocą swoich portfeli, wybierając designerskie fotele relaksacyjne, pufy i worki sako, wypełnione granulatem styropianowym. Nowoczesne meble do salonu stały się hitem sprzedażowym z uwagi na wysoki komfort użytkowania oraz ciekawe wzornictwo i nietypowe kształty. Miłośnicy stylu skandynawskiego, eklektycznego, nowoczesnego i futurystycznego najchętniej kupowali siedziska, których design i wykonanie są dalekie od tradycyjnych krzeseł i foteli ze sztywnym stelażem. Ten trend został zauważony i szybko wykorzystany w nowoczesnych aranżacjach i dekoracjach wnętrz. Worki sako oraz pufy są obecnie eksponowane przeważnie w pokojach dziennych, dziecięcych i młodzieżowych z uwagi na ich atrakcyjność wizualną i estetyczną. Nowoczesne meble do salonu są również praktyczne: łatwo je przestawiać, a ich wypełnienie idealnie izoluje od zimnego podłoża.

Bestsellery roku 2017: fotele relaksacyjne, pufy i worki sako

Wyniki sprzedażowe roku 2017 w branży meblarskiej wskazują, że najpopularniejsze nowoczesne meble do salonu to fotele relaksacyjne. Mariaż nowoczesności i tradycji w postaci fotela wypełnionego granulatem, na którym można wygodnie wypoczywać, przypadł do gustu konsumentom. Najczęściej wybierali oni modele o znacznych gabarytach, takie jak: Fotel Maxi, Sofa Love, czy Fotel Comfort, przeznaczone dla osób dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pufy o nietuzinkowych kształtach: Pufa Naoki oraz Pufa Sakwa w rozmiarze Large. Bezkonkurencyjne okazały się duże worki sako: Worek Mega Sako oraz Worek Giga Sako. Wśród topowych mebli do salonu znalazły się także niskie pufy typu roller i kostka, ozdobione motywami folkowymi. Materiałem, który wrócił do łask jest filc. Natomiast wodoodporny poliester z teflonem, szturmem podbił rynek, ponieważ Polacy pokochali outdoorowe siedziska. W sezonie letnim najlepiej sprzedawały się pufy wykonane z materiału wodoodpornego z kolekcji Gold  oraz worki sako w kolorze butelkowej zieleni (materiał 100% PES teflonowy).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *