Mity na temat reklamy AdWords

Mity na temat reklamy AdWords

Wiele osób które dopiero co rozpoczęły swoją przygodę z internetową sprzedażą ma mylne pojęcie na temat wielu aspektów internetowego marketingu. Do jednej z prostszych metod reklamy w sieci należą kampanie Google AdWords. Na nieszczęście wiele osób ma błędne pojecie o tym jak działają reklamy AdWords. W tym artykule omówimy zatem najbardziej rozpowszechnione mity na temat reklamy AdWords.

adwords

adwords

Pierwszym z mitów jest ten na temat tego iż w internecie nikt tak naprawdę nie klika w reklamy. Oczywiście znajduje się grono użytkowników którzy świadomie rezygnują z klikania w wyświetlające się reklamy, jednak należą oni do marginesu wszystkich użytkowników. Czasami zdarza się iż użytkownicy boją się kliknąć w reklamę gdyż ta może przekierować ich na stronę która nie jest związana z danym wynikiem wyszukiwania. Tego rodzaju obawy są jednak bezpodstawne, gdyż Google bardzo dba o jakość reklam. Nie ma więc mowy o tym, że dana reklama przeniesie nas na zawirusowaną stronę.

 

Kolejnym z często powtarzanych mitów jest ten na temat tego iż AdWords ma wpływ na pozycjonowanie strony www. Jest to absolutnie nieprawda. Stosowanie reklam AdWords nie ma żadnego przełożenia na organiczne miejsce strony w wynikach Google. Wysoka pozycja strony w wynikach płatnych i bezpłatnych zależą od zupełnie różnych czynników. W odniesieniu do reklam będzie to ustawiona stawka CPC którą reklamodawca jest skłonny zapłacić za kliknięcie klienta oraz jakość reklamy. W przypadku wyników organicznych czynników od których zależy pozycja jest tak dużo, że nie starczyło by nam czasu aby je wszystkie nawet pobieżnie omówić. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że pozycjonowanie stron i reklamy AdWords bardzo często stosowane są jako kompleksowa metoda promowania danej strony. Wysokie pozycje organiczne w połączeniu z płatną reklamą pozwalają zdobyć dużo więcej klientów niż osobne działania.

Inny mit mówi o tym, że kampanie reklamową warto jest prowadzić samemu i nie trzeba zlecać jej specjalistom. Jest to również nie prawdziwa informacja. System reklam AdWords zmienia się z miesiąca na miesiąc i jeżeli nie jesteśmy na bieżąco to nasza kampania może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlatego tak ważne jest korzystanie z wiedzy specjalistów.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *