Jakie są przyczyny spadku odwiedzin sklepu www?

Jakie są przyczyny spadku odwiedzin sklepu www?

Jeżeli zajmujesz się sprzedażą internetową to na pewno podczas twoje przygody z prowadzeniem sklepu www musiałeś spotkać się z sytuacją gdy liczba klientów odwiedzających twoją stronę drastycznie spadła. Zapewne próbowałeś sobie tłumaczyć taką sytuację ogólnym kryzysem na rynku ale czy na pewno miałeś rację? Może jednak nie wszystkie twoje działania sprzedażowe były prowadzone prawidłowo i to były przyczyną spadku? Dzisiaj podpowiemy jakie są przyczyny spadku odwiedzin sklepu www i co zrobić aby je naprawić.

sklep internetowy

sklep internetowy

Pierwszym z błędów jest przekonanie iż pozycjonowanie jest niepotrzebną inwestycją. Jak się okazuje taki błąd potrafi się bardzo okrutnie zemścić. Czy sprawdzałeś co pojawia się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu nazwy swojego sklepu czy też oferowanych produktów? Jesteś pewien, że klienci mają szansę dotrzeć do twojej oferty?

Mimo, że inwestycja w pozycjonowanie nie jest tania i czasami bardzo czasochłonna to zawsze w dłużej perspektywie czasu przyniesie ona znakomite rezultaty. Jeżeli twoja strona będzie dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania Google to ty automatycznie będziesz miał większą szansę na pozyskanie klientów.

Innym błędem który może przyczynić się do spadku odwiedzin na stronie jest zbyt dużo chaotycznych treści na stronie sklepu www. To, że klient zdecyduje się odwiedzić nasz sklep to dopiero początek. Trzeba go jeszcze zachęcić aby na niej pozostał, a źle dobrane treści, czy nachalne, wyskakujące okienka mogą bardzo mocno potencjalnego klienta zniechęcić do skorzystania z naszej oferty. Również mało intuicyjne menu czy też słabo zaprojektowana nawigacja na stronie mogą bardzo łatwo przyczynić się do rezygnacji klienta z zakupu w naszym sklepie.

Innym błędem który również może przełożyć się na mniejszą liczbę odwiedzin w twoim sklepie jest niekompletna oferta. Ogólnikowe sformułowania na temat danego produktu to za mało aby przekonać klienta do zakupu. Potrzebne są szczegółowe informacje i specyfikacja techniczna. Klienci muszą dokładnie wiedzieć jakiego rodzaju towar kupują i jakie korzyści może on im przynieść. Dodatkowo warto postawić na wysokiej jakości zdjęcia – większość osób jest przecież wzrokowcami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *