Jak optymalizować kartę produktu pod pozycjonowanie?

Jak optymalizować kartę produktu pod pozycjonowanie?

Dla właścicieli sklepów online najważniejszym celem powinno być zawsze zwiększenie ruchu na stronie a przez to polepszenie szansy na dokonanie sprzedaży. Dzięki odpowiednim działaniom pozycjonerskim możliwe jest uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google a to oczywiście pomoże w sprzedaży. Jednym ze sposobów na działania SEO jest dopracowanie karty sprzedawanego produktu. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak optymalizować kartę produktu pod pozycjonowanie.

karta produktu

karta produktu

Po pierwsze bardzo istotne są stosowane meta tagi. Mowa tutaj o opisie produktu oraz powiązanymi z nim słowami kluczowymi. Dane te widzą roboty wyszukiwarki i podczas optymalizacji nie można o nich zapomnieć.

Kolejny istotny element to stosowanie odpowiednich nagłówków H1, H2 itd. Tego rodzaju nagłówki można wplatać w opis produktu tak aby nie były widoczne dla klienta ale rozpoznawały je już roboty Google.

 

Innym bardzo ważnym elementem są zamieszczane na stronie treści. Ich unikalność to podstawowy warunek odniesienia sukcesu. W przypadku używania porównywarek cenowych warto postarać się aby opisy stosowane w sklepie były różne od tych w porównywarkach. Wystarczy je skrócić czy też zwyczajnie przeredagować. Google nie lubi duplikowania treści dlatego warto poświecić trochę czasu na ich zmianę.

Następnym istotnym elementem są grafiki na stronie. Kluczowe jest aby wszystkie posiadały uzupełniony atrybut ALT. Poprzez takie działanie nawet w przypadku gdy strona nie wyświetli się jak należy użytkownik będzie wiedział co zostało umieszczone na zdjęciu.

Warto też upewnić się, że na karcie produktu prawidłowo została zaimplementowana nawigacja okruszkowa. Chodzi tutaj o to aby klient bez najmniejszego problemu mógł zawsze zorientować się w którym miejscu na stronie sklepu aktualnie się znajduje.

 

Projektując kartę produktu upewnijmy się też, że adresy url są przyjazne dla wyszukiwarki. Chodzi tutaj o to aby nie zawierały one znaków specjalnych i jednocześnie zawierały słowa kluczowe.

Na sam koniec upewnijcie się, że wasza karta produktu jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Większość ruchu w internecie pochodzi obecnie ze smartfonów i tabletów dlatego warto zatroszczyć się aby klienci używający tego rodzaju urządzeń mogli bez problemu zapoznać się z naszym produktem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *