Który system CMS wybrać?

Który system CMS wybrać?

Ciągły rozwój technologii oraz internetu doprowadził do sytuacji, że niemal każdy może prowadzić swoją własną stronę internetową czy też sklep online. Wszystko to możliwe jest dzięki powstaniu systemów CMS. Pozwalają one nawet laikom prowadzić własną stronę internetową bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. Podpowiemy wam zatem który system CMS wybrać.

cms

cms

CMS to dosłowanie przetłumaczony system zarządzani treścią. Dzięki temu każdy użykownik może samodzielnie modyfikować treści. Możliwa jest ingerencja w tekst czy elementy graficzne. Wszystko za pomocą kilku kliknięć. Co bardziej rozbudowane systemy CMS umożliwiają nawet zmianę układu strony za pomocą kilku kliknięć.

Głównymi zaletami CMS jest brak konieczości posiadania specjalistycznej wiedzy oraz bardzo łatwy dostęp gdyż większość systemów CMS jest całkowicie darmowa.

Zastanówmy się teraz jednak jaki system CMS wybrać. Na rynku obecnych jest obecnie kilka bardzo popularnych rozwiązań. Należą do nich przede wszystkim WordPress, Joomla! czy też Drupal. Przyjżyjmy sie zatem bliżej co każde z nich ma nam do zaoferowania.

WordPress jest bez wątpienia obecnie najpopularniejszym systemem CMS zarówno w naszym kraju jak i na cały świecie. Czym się wyróżnia na tle innych. Bardzo intuicyjnym panelem do zarządzania oraz łatwością obsługi. Dodatkowo WordPress nie wymaga znajomości żadnego języka programowania. Inną zaletą jest bogaty wybór szablonów graficznych umożliwiających zmianę szaty graficznej naszej strony.

Kolejny system CMS to Joomla. Jest to już nieco bardziej skomplikowany CMS który wymaga od użytkownika nieco więcej umiejętności. Trudnością dla początkujących może okazać się panel administracyjny, który nie należy do zbyt intuicyjnych. Zaletą natomiast jest dostęp do bogatej liczby wtyczek, które znacząco zwiększają funkcjonalność naszej witryny. Zaletą Joomla jest też bardzo rozbudowana społeczność zawsze gotowa nam pomóc w razie jakiś problemów.

Na sam koniec pozostawiliśmy Drupal. Czyli kolejny system CMS dostępny na licencji Open Source. Jest on skierowany do przygotowania bardziej skomplikowanych stron www. Możliwa jest jego bardzo znaczna modyfikacja dlatego też polecany jest on raczej dla zaawansowanych użytkowników.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *